RECENZE

 

Recenze

JAK SE S NÁMI CESTUJE?

ČTĚTE RECENZE

Rokycany

MALEDIVY - kouzelná relaxace v nejmenším atolu

Danko, děkuji za klid a pohodu strávenou na ostrově Fehendhoo na Maledivách. Ostrov leží mimo civilizaci, je obklopen azurovými zátokami. Nádherné ubytování bylo v romantickém penzionu. I když je ostrov menší, je zde možné využít množství aktivit, jako šnorchlováni nad korálovými útesy s množstvím ryb, procházky džungli, rybolov při západu slunce a nezapomenutelné „mazlení“ s rejnoky. Nádherná relaxace.

Snad zase někdy příště.

Zdeněk Černý, Rokycany

Přečtěte si více
Zdeněk ČernýZdeněk ČernýRokycany

SRÍ LANKA - úžasné hory, moře, exotika

Chtěl bych poděkovat Daně Pavlíkové za neuvěřitelné množství zajímavosti, které jsem viděl při putování po Srí Lance. Program byl velmi dobře připraven, protože obsahoval vše, co ke Srí Lance patří – prohlídka náboženských památek, krásnou přírodu s čajovými plantážemi, výstupy na vrcholky hor, putování džunglí, projížďku na slonech i koupání v moři. Nádhera.

Ještě jednou díky.

Zdeněk Černý, Rokycany

Přečtěte si více
Radek KlimešRadek KlimešBlansko

INDIE - poznejte půvab orientu

Indie mne nadchla - svojí rozdílnou kulturou oproti té naší, velikostí i rozmanitostí. Díky menší skupince jsme se dostali mimo známých turistických cílů i do prostředí venkova, mezi místní a dokonce i na svatbu. Tím jsou zážitky intenzivnější a Člověk má nad čím přemýšlet i žasnout. Indie je obrovská a logisticky vše zvládnout není někdy lehké, proto bych chtěl naší průvodkyni smeknout poklonu - díky a nemějte strach - ne vše je tak ve světě, jak se nám tu snaží v médiích prezentovat.

Radek Klimeš, Blansko

12. 12. 2019

 

Přečtěte si více
Pavla KopováPavla KopováRokycany

INDICKÝ HIMÁLAJ - přes velehory za dalajlámou,

SRÍ LANKA&MALEDIVY -  úžasné hory, moře, pláže, šnorchlování, relax,

FILIPÍNY - mořský svět na nejkrásnějších ostrovech

S cestovní kanceláří DP-LIFEWAY jsme cestovali již po třetí. Vždy před odletem jsme měli informační schůzku, kde nám průvodce a zároveň majitelka cestovní kanceláře paní Dana, vysvětlila, co na nás čeká. Podrobně jsme prošli itinerář, bod po bodu, Danka nám zodpověděla všechny dotazy a doplnila informace, co si máme určitě přibalit s sebou. Náš další sraz byl až před odletem na letišti, ale samozřejmě Danka komunikovala také po telefonu, a pak už jsme cestovali společně. Danka je velice přátelská a ochotná, se vším Vám ráda pomůže. Je to opravdu parťák, na kterého je spoleh. Naplánuje celou cestu, vše zajistí a v případě, že třeba nepřeje počasí, velice obratně improvizuje a zařizuje jiné alternativy, popřípadě přání klientů. Vždy jsme se na všem domluvili. A určitě s ní zas poletíme za dobrodružstvím.

Za mě mohu jedině doporučit.

Pavla Kopová, Rokycany

 

Přečtěte si více
Michal FrnkaMichal FrnkaRožnov pod Radhoštěm

INDIE - poznejte půvab orientu

Indie! Země exotická, orientální, rozmanitá, magická. Křižovatka kultur, náboženství a obchodu. Země, která se pyšní jadernými zbraněmi a výrobou software. Země, jež vyprodukuje nejvíce filmů na světě. Jedni jí milují, druzí nenávidí. Někoho odpuzuje, dalšího přitahuje. Země památek, přírodních krás. Odlišné kulturní zvyklosti, než jsou běžné v tak zvaném západním světě. Země Árjů, Drávidů, hindů, křesťanů, muslimů, sikků, buddhistů, džinistů, Židů i ateistů. Indie je zemí všech.

Vydal jsem se do této krásné země, abych potvrdil, či vyvrátil mýty jenž se o Indii tradují. Abych zde okusil místní kuchyni a jako labužník, milující takřka veškeré jídlo, posoudil kvalitu zdejší kuchyně. Byl jsem zde, abych nafotil krásné fotky a natočil videa. Tato recenze, je můj dík cestovní kanceláři DP-LIFEWAY za poskytnuté služby.

Lidi jsou úžasní! Doslova kouzelní, milí, hodní, přátelští, usměvaví a komunikativní. Kdo zažil Thajsko, ví o čem je řeč. Indičtí lidé hlavně v západní části, stát Rádžastán, Dillí, západní část Uttarpradéše a kousek státu Madhjapradéš. Tam všude byli srdeční, otevření a velmi komunikativní.

Kouzelný zážitek, na který rádi vzpomínáme, byla tradiční indická svatba. Ani kapka alkoholu, hudba, povídání, ženy v barevném sárí, zvláště červené barvy. Pochopil jsem, že jde o barvu jistě slavnostní, jako v Číně, zcela jistě půjde o barvu štěstí. Manželství na celý život! Na svatbu se zve širší rodina a bývá dobrým zvykem, pozvat na svatbu i cizí lidi.

Krásný zážitek byla návštěva národního parku, kdy jsme se z měst odebrali do přírody a viděli kromě rozličného ptactva také levharta lezoucího ze stromu na zem. Okouzlila nás také malá vesnička s chrámy bohyně Kálí, Višny a Šivy.

Amritsar a jeho gurudwára, zlatý chrám, byl další krásný zážitek. Zde se v největší jídelně na světě denně rozdává zadarmo jídlo a pití. Účastník zájezdů si může vyzkoušet veškerý proces, odehrávající se v chrámu. A to: Jedení, umývání nádobí, příprava jídla, vaření, roznáška druhým. Idea sikkismu, je služba komunitě.

Let proběhl se společnosti Emirates, se kterou jsem letěl podruhé a velmi rád. To vše s dobrým jídlem a pitím servírovaným v letadle. Let Praha Dubaj šest hodin. Dubaj Dillí byl kratší.

Mě osobně Indie nadchla a patřím do skupiny těch, kteří Indii milují.

Poděkování patří cestovní kanceláři DP-LIFEWAY za skvělou dovolenou.

Michal Frnka, Rožnov pod Radhoštěm

15. 12. 2019

Přečtěte si více
Martina MrázikováMartina MrázikováTrenčín

FILIPÍNY - zážitky na Bacuitských ostrovech, Palawan, Coron, Banana     

Dobrý deň paní Pavlíková,

týmto sa Vám chceme veľmi pekne poďakovať za úžasné zážitky a nádherné Filipíny, ktoré sme si vďaka Vašej CK naozaj neskutočne užili. Vidieť, že ste skúsená cestovateľa a svojim klientom viete ponúknuť to najlepšie. Nádherné výlety loďou so skvelým jedlom nás zakaždým očarili, vyskúšali sme aj trocha adrenalínu, užili nádherné západy slnka a priezračné more. Palawan je naozaj očarujúci.

A veľká vďaka aj za Váš osobný prístup pri zmene miesta odletu, váš aktívny záujem počas cesty a osobného sprievodcu.

Prajeme všetko dobré do ďalšej skvelej práce.

Miro a Martina Mráziková, Trenčín

24. 4. 2019

Přečtěte si více
Lubica ČernáLubica ČernáRokycany

FILIPÍNY - mořský svět na nejkrásnějších ostrovech

Danko, vzhledem k tomu, že už jsem s tebou byla na několikáté výpravě tentokrát na Filipínách, byla to pro mě zase úžasně strávená dovolená.  Těch 22 dní mi bylo hodně dobře. Výborná parta lidí, co ostrov to rozmanitá příroda, nádherné pláže, božsky všechno naplánované a klapalo to jako hodinky. Fantastické jídlo, ovoce, nákupy pravých perel za pár korun aj.Nezapomenu na naše skoro poslední ubytování v hotýlku s místními a bazénem – na neuvěřitelně velké postele. Psala bych dál a dál, ale nechám to pro další zájemce jako překvapení.

Ještě jednou moc velké díky za vše a snad příští rok se opět k tobě přidám na nějakou neznámou výpravu.

Měj se moc hezky a opatruj se.

Lubica Černá, Rokycany

 

 

 

Přečtěte si více
Lubica ČernáLubica ČernáRokycany

ANDAMANSKÉ OSTROVY  -  navštivte úchvatný ráj

Druhý zázrak. Pro změnu, po přelidněné Indii, po připlutí na ostrov Havelock, minimum lidí, hlavně, téměř žádní turisté. Úžasné ubytování v modrých bambusových chatkách s velice milým personálem, prázdnými plážemi. Vzpomínám na pozvání od místních na večerní grilování. Nezapomenutelné. Na nejlepší a nejchutnější mango, které jsme si dávali čerstvé ke snídani. Také si vybavují úžasnou vůni mýdla z přírodních surovin. Houpání na pláži v hamaku. Super relaxace. No, nádhera a ještě nádhernější bylo připlutí na druhý ostrov NEIL, kde nás s velikým úsměvem přivítal majitel nově provozovaného resortu s prvními třemi chatkami v bambusovém háji. Připravoval nám čerstvé ryby, výbornou zeleninu a další a další místní speciality. Byli jsme tam sami a moc jsme si užívali toho klidu a pohody. Navštívili jsme i sousedy, kteří nás pozvali na čerstvé kokosy. Tohle se už moc často nezažije. Doporučují všem, kteří si tyto řádky přečtou, ať vůbec neváhají se tam s tebou vypravit.

Přejí Ti hodně zdraví a síly na další výpravy. Díky.

Lubica Černá, Rokycany

 

 

Přečtěte si více
Lubica ČernáLubica ČernáRokycany

INDIE - poznejte půvab orientu

Milá Danko,

nechci se dlouze rozepisovat, protože dvě stránky by mi na celou Indii nestačily. Co říci. Byla jsem úplně „očarovaná“ tou silnou pozitivní energii, kterou jsem v žádné zemi nezaznamenala. To, co jsme tam prožili, se nedá vůbec popsat. Úžasní lidé, fantastické jídlo, dobrodružné cesty vlakem, no prostě nádhera. Super parta a teď již budu jenom sledovat tvoje nabídky, abych se tam mohla zase vrátit.

Díííky, díííky a doufám, že brzy na viděnou.

Lubica Černá, Rokycany

 

 

Přečtěte si více
Lenka HanusováLenka HanusováHlinsko

ANDAMANSKÉ OSTROVY - navštivte úchvatný ráj

Dani, patří Ti jedno velké DÍKY za božsky strávenou dovolenou na Andamanech. A to nejenom za spoustu super zážitků, úžasných přírodních krás, ale i za očistu mysli, duše a meditaci. Neskonalé množství pozitivní energie, která vyvěrá na každém kousku ostrova, jsem si musela samozřejmě na zpáteční cestu přibalit do batůžku ?. Neuvěřitelně pestrá příroda, moře a pláže jsou naprosto famózní, hlavně ostrov Neil, který se mi navždy vryl do srdce. Západy slunce na ostrovech jsou ojedinělé a dechberoucí. Místní lidé jsou velmi pohostinní, přátelští, milí a vstřícní. Program a volba zajímavých míst byla super, všechno klapalo jak hodinky a dny utíkaly jako voda. Poslední den před odletem, jsme strávili v Bombaji. Musím podotknout, BOMBAJ = je BOMBA ?. Nedá se popsat, každý si to musí vyzkoušet na vlastní kůži ? Pro nezapomenutelnou atmosféru a pohodu, každému vřele doporučuji Andamanský ráj navštívit s prima Dankou.

Lenka Hanusová, 11. dubna 2023

Hlinsko

Přečtěte si více

Jiří HolečekJiří HolečekNáchod

INDICKÝ HIMÁLAJ - přes velehory za dalajlámou

 

Ahoj Dani,

Indický Himaláj byl fascinující zájezd. Naprosto perfektně strávená a zorganizovaná dovolená. Vše probíhalo hladce a bez jakéhokoliv spěchu. Za celou dobu jsme potkali jen několik zahraničních turistů. Měli jsme auto s řidičem. Na delších přejezdech jsem mohl být na wifi, která byla v autě zdarma a dobře dostupná. Ubytování bylo v hotelích 3* -  4*. Když jsme byli v horách, jednu noc jsme spali ve vybavených stanech ve výšce 3 000 m. Nezapomenutelný zážitek. Příjemně teplou sprchu s termální vodou jsem si dal pod širou oblohovou plnou hvězd. V této výšce se zde vyskytují termální vody horké až 50 stupňů. Do výšky 4 000 metrů jsme vyjeli autem, kde se nám otevřely výhledy na další himálajské velehory vysoké až 6 – 7 000 metrů. Zájezd nebyl jen o horách. Navštívili jsme sídlo dalajlámy a buddhistické kláštery se spoustou barevných a zlatých mlýnků. Svezli jsme se horským vláčkem do výšky 2 200 m. Cestou jsme sledovali podhůří Himaláje. Poznali jsme sikky. To jsou lidé, kteří jsou vyznavači sikkhismu. Muži mají na hlavách turbany. Viděli jsme zářivý Zlatý chrám uprostřed jezera s největší jídelnou na světě patřící poutníkům víry sikkhismu. Pozvali nás do jídelny a mohli jsme zažít jejich atmosféru. Na cestě bylo mnoho zážitků. Včetně jídla a pití, které bylo vynikající. Mají zde dobré pivo a whisky. Psal bych další a další zážitky.

Moc Vám tento zájezd doporučuji, skvěle si odpočinete, uvidíte mnoho zajímavých míst a poznáte neuvěřitelně báječné a hlavně usměvavé domorodce. Děkuji ještě jednou Daně Pavlíkové za krásný zájezd.

Jiří Holeček, říjen 2022.

Náchod

Přečtěte si více
Jana OndřejováJana OndřejováValašské Meziříčí

FILIPÍNY - mořský svět na nejkrásnějších ostrovech

Na Filipínách jsem byla s cestovní kanceláří DP-LIFEWAY. Byla to úžasná dovolená, perfektně zorganizovaná, všechno bylo naplánované dopodrobna – místní přelety, transfery, výlety. Poznali jsme nádhernou přírodu na mnoha ostrovech. Pláže byly úžasné, krásné a čisté. Moře pohádkově teplé a průzračné. Byli jsme na celodenních lodních výletech vždy s výbornými obědy, které byly v ceně zájezdu. Ochutnali jsme místní speciality a užívali si pohostinností. Na ostrovech jsme se procházeli a poznávali místní obyvatelé. Jsou velmi přátelští a pohostinní.

Byly to nádherně strávené tři týdny a mám stále na co vzpomínat. Pro ostatní, vřelé cestovní kancelář DP-LIFEWAY doporučuji.

Jana Ondřejová, Valašské Meziříčí

 

 

Přečtěte si více

Napsat recenzi