Indie & Andamany

Indie & Andamany

DEN 1 – 2 : PRAHA – DILLÍ

Let na mezinárodní letiště Indira Gandhi International Airport New Delhi, ubytování v Novém Dillí. 

DEN 2: DELHI (DILLÍ – hlavní město INDIE)

V tento den se necháme pohltit úžasnými orientálními trhy v oblasti PAHARGANJ MAIN BAZAAR. Navštívíme největší a nejkrásnější Páteční mešitu JAMA MASJID, kde do sebe vstřebáme dávku mughalské historie. Vystoupáme na minaret a pokocháme se krásnými pohledy na staré město. Půjdeme rušnými uličkami k historické pískovcové červené pevnosti RED FORT. Navštívíme překrásný hinduistický chrámový komplex AKSHARDHAM, kde uvídíme zpívající fontány a příběh indické kultury za doprovodu barevných světel.

DEN 3: JAIPUR (stát Rajasthan)

Příjezd do Džajpuru hlavního města pouštního charakteru a romantické minulosti nazvaného RŮŽOVÉ MĚSTO. Ubytujeme se a navštívíme hlavní turistická lákadla CITY PALACE s krásnými zahradami, observatoř JANTAR MANTAR a nejvýznamnější palác HAWA MAHAL, který při západu sluníčka září růžovými a oranžovými odstíny. 

DEN 4: JAIPUR – AMBER – JAIGARH

Při východu sluníčka vyjedeme k jezeru MAN SAGAR a pokocháme se palácem JAL MAHAL ležícího uprostřed jezera. Ve slunci zářící žlutý vodní palác opustíme a přesuneme se do středověké vesnice AMBER, původního sídla Kučvahasů. Odtud pěšky nebo na slonech se necháme vyvést k mocné ÁMBÉRSKÉ PEVNOSTI (JAIGARH) a zhlédneme úchvatný palácový komplex. 

DEN 5: AGRA (stát Uttar Pradesh)

Přejezd do městečka lásky AGRA. Původně hlavního města Indie za doby mughalské říše. Prohlídneme si pevnost s řadou královských pavilonů mughalských panovníků RED FORT. Poté prozkoumáme nejkrásnější stavbu na světě, pomník lásky TAJ MAHAL stojící na břehu řeky JAMUNA. Budeme sledovat úžasnou atmosféru a obdivovat měnící se barvy na mramorově sněhobílém pomníku při zapadajícím slunci. 

DEN 6: ORCHHA (stát Madhja Pradesh)

Přejezd do středověkého města ORCHHA, sídla dynastie Bundélů. Navštívíme palác JAHANGIR MAHAL, který je nejvíce obdivovaným klenotem tohoto tajemného a klidného městečka na břehu plynoucí řeky BETVA

DEN 7: KHAJURAHO

Po příjezdu do Khajuraha navštívíme překrásný HINDUISTICKÝ KOMPLEX CHRÁMŮ z 11. stol. významný  erotickými sochami, jejíž předlohou byla slavná Kámasútra. 

DEN 8: KHAJURAHO

Vypravíme se na výlet do národního parku PANNA. Zažijeme dobrodružství v džípech nebo na slonech po zalesněné krajině z týkového dřeva mezi divokými zvířaty a soutěskami. 

DEN 9: VARANASI (stát Uttar Pradesh)

Po příjezdu do posvátného města VARANASI se vydáme k posvátné řece GANGA, jejíž břehy lemují stupňovité GHÁTY. Budeme žasnout nad tímto jedinečným místem plné náboženského života. Povečeříme na střeše terasy s výhledem na řeku. Projdeme se po večerních ghátech plné světel, meditačních melodií a spalovacími rituály, které ve Vás zanechají nejsilnější životní zážitky. 

DEN 10: VARANASI – SARNATH

Časně ráno si poslechneme modlitební rituály podél řeky Gangy, zažijeme nádherné svítání na lodičkách, uvidíme poutníky a místní obyvatelé, kteří vykonávají rituální koupel, cvičí jógu nebo perou a suší prádlo. Odpoledne se podíváme do buddhistického poutního místa SARNATH

DEN 11: VARANASI

Navštívíme továrnu nebo prodejnu na výrobu proslulého hedvábí a kašmíru. Pobrouzdáme uličkami starého města a odjedeme lůžkovým vlakem do dalekého Amritsaru v indickém státě Paňdžáb. 

DEN 12: AMRITSAR (stát Punjab)

Po příjezdu do hlavního posvátného města sikhů AMRITSAR se necháme unést doslova oslnivou nádherou ZLATÉHO CHRÁMU zářícího uprostřed jezera nektaru nesmrtelnosti a rozlehlým komplexem budov z bílého kamene. Konečným zážitkem bude pozvání na tradiční pokrm do obrovské jídelny mezi sikhi a nezapomenutelná prohlídka místní kuchyně.

DEN 13: AMRITSAR

Dopoledne nahlédneme do uliček starého města. Nakoupíme poslední suvenýry a vydáme se na cestu k indicko-pákistánské hranici do vesničky WAGHA, kde se staneme svědky neobyčejné ceremonie výměny stráží. 

DEN 14: DELHI (DILLÍ – hlavní město INDIE)

Ráno odjezd do DELHI a podle času procházka kolem prezidentského paláce RASHTRAPATI BHAVAN ke kruhové budově parlamentu PARLIAMENT HOUSE a po královské cestě RAJPATH až k indické bráně INDIA GATE

DEN 15: DELHI – OSTROV JIŽNÍ ANDAMAN – PORT BLAIR

Přelet z Dillí do Port Blair hlavního města Andamanských ostrovů na letiště Veer Savarkar International Airport Port Blair. V letištní hale se zaregistrujeme a taxíkem přijedeme do hotelu. Poté se vydáme na prohlídku města a navštívíme bývalou věznici trestanecké kolonie CELLULAR JAIL s možností zhlédnout večerní hodinovou show se světelným a zvukovým efektem. 

DEN 16: OSTROV JIŽNÍ ANDAMAN – CHIDIYA TAPPU

Ráno po snídani se vydáme autobusem k městské pláži CORBYN TO COVE a odtud tuk-tukem k nejjižnějšímu mysu ostrova Jižního Andamanu CHIDIYA TAPPU. Projdeme se tropickou krajinou s úžasnými výhledy. V podvečer se vykoupeme na pláži MUNDAPAHAR, odkud nás ohromí panoramatické a fascinující západy slunce. 

DEN 17: OSTROV STŘEDNÍ ANDAMAN – OSTROV BARATANG – OSTROV PARROT

Brzy ráno pojedeme na ostrov Střední Andaman vzdálený 100 km. Před vstupem na ostrov vyřídíme registraci, posnídáme a projedeme chráněným územím, kde dodnes žijí domorodci kmene Džarava. Poté trajektem krátce přeplujeme na ostrov BARATANG. Z přístavu budeme pokračovat motorovým člunem do národního parku, kde se projdeme tropickou stezkou mezi mangrovy s výskytem krokodýlů, kolem domorodá obydlí až k vápencovým jeskyním. Odpoledne se vydáme k BAHENNÍ SOPCE a před setměním na barevný ostrov PARROT mezi papoušky.

DEN 18: OSTROV HAVELOCK – RADHANAGAR BEACH

Dopoledne opustíme Port Blair a z přístavu vyplujeme rychlolodí na ostrov HAVELOCK. Po registraci na další ostrov a tříhodinové plavbě pojedeme ještě autobusem. Jakmile se ubytujeme, čeká nás procházka pod mohutnými stromy s fascinující tropickou florou k nejkrásnější pláži RADHANAGAR s ještě krásnějšími západy slunce. 

DEN 19: OSTROV HAVELOCK – ELEPHANT BEACH

Brzy ráno při východu sluníčka se projdeme po pláži, na které v dáli zaslechneme posvátné melodie z  chrámů SHRI SHRI SIVA a RADHAKROSHNA umístěných v ráji kokosových palem a betelových ořechů. Poté posnídáme, pak pojedeme krátce autobusem a půjdeme tropickou džunglí na ELEPHANT BEACH. Budeme se podle libosti koupat, šnorchlovat, potápět nebo procházet se mezi barevnými rybičkami po mořském dně. 

DEN 20: OSTROV HAVELOCK – BEACH VIJAYNAGAR

Ráno po snídani pojedeme autobusem na Market, přitom budeme obdivovat atmosféru nastupujících školáků a místních. Projdeme se místním centrem kolem salonů s různými masážemi až na pláž VIJAYNAGAR

DEN 21: OSTROV HAVELOCK – OSTROV NEIL – SITAPUR BEACH

S báječným ostrovem Havelock se rozloučíme a z přístavu vyplujeme navštívit menší ostrov NEIL. Tuk-tukem se přemístíme do ráje bambusových chatiček umístěných mezi palmami a banánovníky. Odpoledne si vychutnáme relaxační procházku plné tropické zeleně až k růžové pláži SITAPUR

DEN 22: OSTROV NEIL – LAXMANPUR BEACH – SKALNÍ MOSTY

Po snídani se vydáme na Market, kde nasajeme atmosféru místního dění. Poté se vypravíme nádhernou tropickou krajinou na jižní mys ostrova s bělostnou pláži LAXMANPUR. Odpoledne navštívíme přírodní krásy ostrova SKALNÍ MOSTY

DEN 23: OSTROV NEIL – LODNÍ VÝLET

Dopoledne se vydáme na lodní výlet s obědem k nedotčeným plážím. Budeme šnorchlovat v nádherných vodách a odpočineme si na romantické překrásně bílé až oslňující pláži. 

DEN 24: OSTROV NEIL – PORT BLAIR

V tento den z oázy klidného ostrova vyplujeme rychlolodí zpět do Port Blair. V hotelu se ubytujeme, ve městě podnikneme poslední procházky, nákup suvenýrů a odletíme zpět do hektického života. 

DEN 25 – 26: PORT BLAIR – PRAHA

Odlet z mezinárodního letiště Veer Savarkar International Airport Port Blair do Prahy. 

TERMÍNY: mimo pevných termínů, zajistíme

 • individuální termín s min. počtem 4 cestující
Č.TERMÍNYDNÍCENASKUPINASTAVPŘIHLÁŠKA DO
1.21. 1. - 17. 2. 20212694 900 Kč / 3 796 €min. 4 - 9VOLNÁ MÍSTA23. 12. 2021

CENA OBSAHUJE:

 • českého průvodce a informační materiály
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

 

INDIE

 • zpáteční letenku Praha – Dillí včetně tax a poplatků
 • dopravu klimatizovaným autokarem s wifi a řidičem po celou dobu pobytu včetně dálničních poplatků 
 • 1x vlakovou jízdenku Varanasi – Amritsar včetně rezervace do lůžkového vlaku
 • 12x ubytování v hotelech 3* ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím  
 • 12x snídaně
 • safari do národního parku Panna
 • projížďku na lodičkách po řece Ganze

 

ANDAMANY

 • zpáteční letenku Dillí – Port Blair včetně tax a poplatků
 • veškerou místní dopravu na ostrovech dle programu
 • 3x rychloloď Port Blair – Havelock, Havelock – Neil, Neil – Port Blair
 • 1x zpáteční trajekt na ostrov Baratang
 • 10x ubytování v hotelech 3* ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím
 • 10x snídaně
 • 1x lodní výlet s obědem za šnorchlováním
 • vstup do národního parku na ostrově Baratang 

 

CENA NEOBSAHUJE:

 • elektronické turistické vízum do Indie 1 500 Kč / 60 €
 • komplexní cestovní pojištění 2 600 Kč / 104 € + dle situace covid-19 připojištění 2 600 Kč / 104 €
 • vstupné do památek 1 480 Kč / 60 € 
 • projížďku na slonech k pevnosti Amber pro dvě osoby 350 Kč / 14 €
 • procházku po mořském dně a potápění na Andamanech
 • indické masáže
 • vstup na ostrov Parrot
 • doplatek za jednolůžkový pokoj 16 000 Kč / 640 €
 • doporučené kapesné 300 Kč / 13 € den

Všeobecné informace a fotogalerie: INDIE, ANDAMANY

Autor programu a fotogalerie Ing. Dana Pavlíková