Jak se chovat na Maledivách

Jak se chovat
na Maledivách

Na Maledivách je třeba mít na paměti, že je to velmi konzervativní muslimská země. Země se řídí pravidly a měli byste je respektovat. Maledivané jsou tolerantní, i když nikdo z nich nic otevřeně neřekne, většinou Váš styl oblékání, může být považovaný za neslušný a způsobit urážku nebo nepříjemnosti.

Jak je to s oblečením?

D:\Users\Dana\Desktop\D.P.WEB\5.FOTO V TEXTU\DSCN9649.JPG

Při návštěvě hlavního města Male a pobytů na obydlených ostrovech je nezbytné mít opravdu vhodné oblečení

Ženy musí mít dlouhé sukně, musí mít zakrytá ramena a nesmí nosit tílka s hlubokým výstřihem.

Muži musí mít šortky zakrývající stehna a tričko s krátkým rukávem, v žádném případě nesmí chodit bez trička.


 

 

 

 

Jak je to s koupáním?

D:\Users\Dana\Desktop\D.P.WEB\3.MALEDIVY\6a.Beach.JPG

Na Maledivách je přísně zakázána nahota a koupání bez horního dílu plavek. Hotely na obydlených ostrovech mají pláže pro své hosty vyhrazené a nádherně upravené. Teprve, až když dorazíte na pláž, smíte se svléknout do plavek. Na neobydlených ostrovech se mohou hosté svléknout do plavek beze strachu, že se někdo bude cítit pohoršen. Hotely jsou však zodpovědné za chování hostů a za vše, co se na daném ostrově přihodí. Pokud se například některý z hostů rozhodne koupat bez plavek, dostane pokutu nejen on sám, ale i příslušný hotel.

 

 

Alkohol

Mimo areál hotelů je požívání jakýchkoliv alkoholických nápojů protizákonné. Není dovoleno dát si skleničku piva ani na výletní plavbě.

Každý atol i každý jednotlivý ostrov má kromě policie také svého správce, který má za úkol monitorovat situaci a podávat pravidelná hlášení vyšším místům. Správce ostrova je zodpovědný nejen za chování místního obyvatelstva, ale také za hosty ostrova.