Filipíny 22 dní

Filipíny

Mořský svět na nejkrásnějších ostrovech

Bohol, Cebu, Palawan, Coron
Panglao, Balicasang, Bacuitské ostrovy a další

AKTUÁLNÍ VSTUPNÍ PODMÍNKY NA FILIPÍNY:

Všichni bez ohledu na očkování.

DEN 1 – 2: PRAHA – MANILA

Let na mezinárodní letiště do hlavního města Filipín MANILA – Ninoy Aquino International Airport. Ubytování, odpočinek nebo návštěva manilského parku RIZAL PARK se spoustou památníků filipínských hrdinů či opevněného starého města INTRAMUROS španělské vlády z dob 16. stol. 

DEN 3: OSTROV BOHOL – LOBOC – ČOKOLÁDOVÉ KOPCE

Ráno po snídani přelet z Manily na svěží a zelený ostrov BOHOL. Ubytování v městečku LOBOC u stejnojmenné řeky. Odpoledne procházka přes BAMBUSOVÝ MOST a tropickým parkem BILAR. Poté navštívíme chovnou stanici nejmenšího primáta na světě, roztomilého skřítka NARTOUNA FILIPÍNSKÉHO, dále motýlí farmu a nakonec při západu slunce vystoupáme na jeden z vrcholů, kde se pokocháme čokoládovými kopci CHOCOLATE HILLS. Těchto fotogenických kopečků je 1 268, které jsou porostlé hnědou trávou. Jedná se o jednu z největších atrakcí Filipín patřící do UNESCO.

DEN 4: OSTROV BOHOL – LOBOC  – PLOVOUCÍ RESTAURACE

V tento den po snídani projdeme městečko LOBOC a prohlédneme si jeden z nejstarších římskokatolických kostelů na ostrově. Dále se můžeme těšit na výlet v PLOVOUCÍ RESTAURACI s překrásnými výhledy na tropickou přírodu a na výtečný tradiční filipínský oběd. Večer se můžeme projet na kajaku, kde uvidíme světlušky blikající na stromech jako vánoční světla. 

DEN 5: OSTROV BOHOL  – OSTROV PANGLAO

Po snídani přejezd na ostrov PANGLAO. Po cestě, na ostrově Bohol navštívíme hadí zahradu WILDLIFE PARK, kde uvidíme 7 m dlouhého a 300 kg vážícího pythona a další krajty rodu pythonu. Ve městě BACLAYON se zastavíme u nejstaršího římskokatolického kostelu na Filipínách. Dále se těšte na ostrov Panglao, kde nás osvěží HINAGDANSKÁ jeskyně se spoustou krápníků a krásným jezírkem, ve kterém si můžete zaplavat. Poté navštívíme včelí farmu BEE FARM. K večeru se ubytujeme a nenecháme si ujít procházku při zapadajícím slunci na malebné pláži ALONA.

DEN 6: OSTROV PANGLAO  – OSTROV BALICASANG

Po snídani koupání nebo výletní plavba na korálový ostrůvek BALICASANG. Ostrůvek byl několikrát vyhlášen jako jedno z nejlepších míst ke šnorchlování na Filipínách. Uvidíme želvy, korálové rybky, barakudy a s trochou štěstí také černoploutvé žraloky. Poté plavba na samostatný písčitý ostrůvek VIRGIN.

DEN 7: OSTROV CEBU – OSLOB – MOALBOAL

Brzy ráno plavba na ostrov CEBU do městečka OSLOB. Jediné místo na Filipínách, kde na 100 % spatříme VELRYBÍ ŽRALOKY, se kterými můžete šnorchlovat. Po zážitku přejezd k vodopádům TUMALOG. Pod kapičky vodopádu v příjemně chladivém jezírku, který se nachází v nádherné krajině džungle se vykoupeme. Na závěr dne přejedeme do městečka MOALBOAL. Následuje ubytování a večerní posezení s výhledem na moře a překrásné západy slunce.

DEN 8: MOALBOAL – VODOPÁDY KAWASAN

Po snídani zážitkový výlet do vnitrozemí ostrova k vodopádům KAWASAN. V džungli se pokocháme třemi vodopády a osvěžíme v jezírku zbarveného do mléčně modré barvy. Dobrodružnější povahy se mohou prodrat za třetí vodopád a užít si KAŇONING. Odpoledne odpočinek, koupání, posezení a pozorování západu slunce na překrásné bílé pláži WHITE BEACH.

DEN 9: CEBU CITY – OSTROV PALAWAN

Po snídani odjezd do CEBU CITY a přelet na OSTROV PALAWAN do Puerto Princesa. Ubytování v hotelu, návštěva města a podle libostí možnost výběru z několika filipínských masáží.

DEN 10: PUERTO PRINCESA – SABANG (SEDMÝ DIV SVĚTA)

Po snídani celodenní výlet s obědem do krasových jeskyň SABANG. Od roku 2011 je Sabang unikátní a patří do UNESCO mezi přírodní sedmé divy světa. Zažijeme plavbu po nejdelší podzemní řece na světě, projížďku na lodičkách džunglí po řece AVATAR, která se nachází mezi mangrovy s výskytem varanů. Dále jízdu na 800 m dlouhé ZIP-LINE nad zátokou MANLILIPIEN. Po zážitcích odjezd do vesničky PORT BARTON a ubytování přímo na pláži s překrásnými západy slunce.

DEN 11: PORT BARTON – PAPAWYAN FALLS

V půvabné až mystické vesničce PORT BARTON táhnoucí se podél džungle s řadou palem na severozápadním pobřeží ostrova Palawan, strávíme dva celé romantické dny poznáváním místního dění a okolních ostrovů. Budeme odpočívat nebo si užívat výletních plaveb se šnorchlováním a koupáním na úchvatných plážích s výborným obědem. V tento první den po snídani prozkoumáme okolí vesničky Port Barton a projdeme se exotickou džunglí k vodopádu PAPAWYAN. Večer se necháme pohltit pohodovou atmosférou na pláži.

DEN 12: PORT BARTON – OKOLNÍ OSTROVY

Po snídani odpočinek na pláži nebo vyrazíme na celodenní výletní plavbu po okolních ostrovech. Navštívíme místo, kde s trochou štěstí budeme šnorchlovat se želvami a pozorovat korálové útesy. Na úchvatném ostrově INALADELAN nás čeká úžasný odpočinek v hamacích pod palmami a překrásné koupání. Na tomto ostrově nám bude připraven skvělý oběd s různými druhy mas včetně ryb se spoustou zeleniny a ovoce. Před setměním si nenecháme ujít scenérie západu sluníčka z hotelové pláže. Na závěr dne přijde určitě vhod některá z filipínských masáží.

DEN 13: PORT BARTON – RELAXAČNÍ DEN

Tento den bude relaxační nebo lze pokračovat v návštěvě dalších okolních ostrovů.  

DEN 14: PORT BARTON – EL NIDO 

Po snídani odjezd do městečka EL NIDO a ubytování. El Nido je malé městečko na severu ostrova Palawan proslulé vápencovými útesy, lagunami a písečnými plážemi. Mluví se o něm jako o rivalu jižního Thajska, ovšem oproti Thajsku je zde jen zlomek turistů a větší pohoda. V okolí je několik desítek ostrůvků, krasových skal ostrých jako žiletka, průzračné moře, opuštěné pláže a zátoky. Užijeme si pohodu na plážích, šnorchlování a potápění na korálových útesech či výšlapy za výhledy. El Nido je pravý ráj na zemi, kde budeme tři celé dny.

DEN 15: EL NIDO – BACUITSKÉ OSTROVY

Po snídani odpočinek či brouzdání po plážích nebo se vypravíme na celodenní lodní výlet s vynikajícím obědem a poznáme okolní BACUITSKÉ OSTROVY. Tento den bude tajemný a objevitelský. Prozkoumáme jeskyně CODUGNON a CATHEDRAL CAVE, dále ostrovy PANGLASUIAN, SNAKE PINAGBUYUTAN ISLAND, které se řadí mezi prvotřídní šnorchlovací lokality.

DEN 16: EL NIDO – CANOPY WALK 

Po snídani odpočinek nebo se projdeme po visutém mostě mezi skálami CANOPY WALK. Na této exotické procházce vystoupáme na strmé skály odkud se pokocháme výhledy na zátoku El Nido. Odpoledne projdeme pláž CORONG-CORONG. Tricyclem tedy místní dopravou se krátce přesuneme a pohodově prozkoumáme pláž LAS CABANAS. Pláž Vás dojme úchvatnými posezeními v restauracích na pláži či ležením v houpacích sítích a večerními scenériemi se západy slunce.

DEN 17: EL NIDO – BACUITSKÉ OSTROVY

Po snídani odpočinek na pláži nebo vyplujeme lodí z pláže CORONG-CORONG na celodenní výlet s obědem. Poznáme další okolní ostrovy. Navštívíme ostrov MATINLOC. Podíváme se na krásné pláže z nichž jedna je miniaturní SECRET BEACH. K této pláži se pluje lodí a dá se k ní doplavat uzounkou škvírkou mezi stěnami skal. Dále se pokocháme plážemi HIDDEN a STAR BEACH. Po návratu na pláž CORONG budeme ještě sledovat úžasný západ slunce.

DEN 18: EL NIDO – OSTROV BUSUANGA

Brzy ráno plavba rychloodí cca 4 hod. do města CORON na ostrově BUSUANGA. Po cestě budeme míjet CALAMIASKÉ OSTROVY lemované nádhernými plážemi poseté domorodými chýšemi. V této oblasti pod hladinou na dně moře leží víc než dvě desítky japonských bitevních lodí z dob druhé světové války, které potopila letadla amerického námořnictva. Kromě toho nás na ostrově Coron čekají panenské pláže s bílým pískem, úžasné korály a křišťálově průzračná jezera. Po příjezdu na ostrov Busuanga bude následovat  ubytování, v podvečerních hodinách možnost výstupu na horu Mt.TAPYAS s úžasnými výhledy na ostrovy. Večer se těšte na koupání v nedalekých termálních pramenech MAQUINIT HOT SPRINGS.

DEN 19: OSTROV BUSUANGA  – OSTROV CORON

Po snídani odpočinek nebo celodenní lodní putování s obědem na panoramatický ostrov CORON. Ukrývá se v něm džungle pokrytá skalními srázy s nedostupným terénem k atraktivním jezerům KAYANGAN a BARRACUDA. Na lodním výletě navštívíme první jezero KAYANGAN, útesy LAS ISLAS DE CORAL a QUIN REEF, pláž CYC a ATWAYAN BEACH a lagunu GREEN LAGOON.

DEN 20: OSTROV BUSUANGA  – OSTROV CORON NEBO OSTROVY BANANA

Po snídani odpočinek poslední celodenní lodní putování s obědem na panoramatický ostrov CORON k druhému jezeru BARRACUDA, na pláž SMITH BEACH, šnorchlování kolem vraku SKELETON WRECK, k útesu GARDEN a k laguně TWIN LAGOON. Další variantou je pohodové lodní putování na idylický ostrov BANANA, v jehož okolí se vyskytují další malé romantické ostrůvky s nádhernými plážemi a průzračnou vodou.

DEN 21 – 22: OSTROV BUSUANGA – MANILA – PRAHA

Let z ostrova BUSUANGA do hlavního města Filipín MANILA a následně do PRAHY.

TERMÍNY: 

Č.TERMÍNYDNÍCENASKUPINASTAVPŘIHLÁŠKA DO
1.21. 3. - 11. 4. 20232289 900 Kč / 3 596 €max. 8VOLNÁ MÍSTA23. 12. 2022

CENA OBSAHUJE:

Dopravu:

 • zpáteční letenku Praha – Manila včetně tax a poplatků
 • 1x jednosměrnou vnitrostátní letenku včetně tax a poplatků mezi ostrovy Manila – Bohol 
 • 1x jednosměrnou vnitrostátní letenku včetně tax a poplatků mezi ostrovy Cebu – Manila
 • 1x jednosměrnou vnitrostátní letenku včetně tax a poplatků mezi ostrovy Busuanga – Manila 
 • 1x lodní dopravu mezi ostrovy Panglao – Cebu
 • 1x lodní dopravu mezi ostrovy Palawan – Busuanga (rychloloď)
 • místní dopravu na ostrovech dle programu

Ubytování:

 • 19x ubytování kombinace 3* hotely, penziony, bungalovy ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím a klimatizací

Stravu:

 • 17x snídaně

fakultativní výlety:

 • 1x výlet s obědem v plovoucí restauraci
 • 1x lodní výlet na ostrov Balicasang a Virgin
 • celodenní lodní výlet s obědem na Sabang včetně místní dopravy, průvodce a vstupu do podzemní jeskyně 
 • projížďka lodičkou džunglí po řece Avatar s místním průvodcem

Ostatní:

 • český průvodce Martin žijící na Filipínách
 • informační materiály
 • zákonné pojištění proti úpadku

 

CENA NEOBSAHUJE:

 • večerní výlet po řece Loboc 
 • šnorchlování s velrybími žraloky 
 • kaňoning Kawasan 
 • vstupy: hadí zahrada, park Bilar, nejmenší opičky na světě, čokoládové kopce, jeskyně, vodopády 
 • fakultativní celodenní výlety s obědem na ostrově Palawan 3x a na ostrově Coron 2x 
 • canopy walk s místním průvodcem, termální bazény 
 • zip-line nad zátokou Manlilipien a výstup na Ugong Rock 
 • pro zájemce potápění (od 3 000 PHP za dva ponory včetně vybavení a průvodce) 
 • komplexní cestovní pojištění 2 200 Kč / 88 € nebo dle situace covid-19 připojištění 3 080 Kč / 124 €
 • doplatek za jednolůžkový pokoj 15 920 Kč / 634 €
 • doporučené kapesné 11 000 Kč / 440 € (jídlo, pití, výlety, vstupy, dárky)

Autor programu a fotogalerie: Ing. Dana Pavlíková