Filipíny 22 dní

Filipíny

Mořský svět na nejkrásnějších ostrovech

 

DEN 1 – 2: PRAHA – MANILA

Let na mezinárodní letiště do hlavního města Filipín MANILA – Ninoy Aquino International Airport, ubytování, odpočinek nebo návštěva manilského parku RIZAL PARK se spoustou památníků filipínských hrdinů či opevněného starého města INTRAMUROS španělské vlády z dob 16. stol. 

DEN 3: OSTROV BOHOL – LOBOC – ČOKOLÁDOVÉ KOPCE

Přelet z Manily na svěží a zelený ostrov BOHOL. Ubytování v městečku LOBOC u stejnojmenné řeky.  Nejdříve se pokusíme přejít přes vratký BAMBUSOVÝ MOST a projít  tropickým parkem BILAR. Poté navštívíme chovnou stanici nejmenšího primáta na světě, roztomilého skřítka NARTOUNA FILIPÍNSKÉHO, dále motýlí farmu a nakonec při západu slunce vystoupáme na jeden z vrcholů, kde se pokocháme čokoládovými kopci CHOCOLATE HILLS. Těchto fotogenických kopečků je 1 268, které jsou porostlé hnědou trávou. Jedná se o jednu z největších atrakcí Filipín patřící do UNESCO.

DEN 4: OSTROV BOHOL – LOBOC  – PLOVOUCÍ RESTAURACE

V tento den projdeme městečko LOBOC a prohlédneme si jeden z nejstarších římskotalických kostelů na ostrově. Dále se můžeme těšit na výlet v PLOVOUCÍ RESTAURACI s překrásnými výhledy na tropickou přírodu a na výtečný tradiční filipínský oběd. Večer se nám naskýtá projížďka na kajaku, kde uvidíme světlušky blikající na stromech jako vánoční světla.

DEN 5: OSTROV BOHOL  – OSTROV PANGLAO

Ranní přejezd na ostrov PANGLAO. Po cestě, na ostrově Bohol navštívíme hadí zahradu WILDLIFE PARK, kde uvidíme 7 m dlouhého a 300 kg vážícího pythona a další krajty rodu pythonu. Ve městě BACLAYON se nachází nejstarší římskotalický kostel na Filipínách, který prohlédneme. Na ostrově Panglao nás osvěží HINAGDANSKÁ jeskyně se spoustou krápníků a krásným jezírkem, ve kterém si můžete zaplavat. Poté navštívíme včelí farmu BEE FARM nedaleko známé fotogenické pláže ALONA. Večer Vás čeká ubytování a procházka při zapadajícím slunci na malebné pláži ALONA.

DEN 6: OSTROV PANGLAO  – OSTROV BALICASANG

Ráno plavba na korálový ostrůvek BALICASANG. Ostrůvek byl několikrát vyhlášen jako jedno z nejlepších míst k šnorchlování na Filipínách. Uvidíme želvy, korálové rybky, barakudy a s trochou štěstí také černoploutvé žraloky. Poté přeplujeme na samostatný písčitý ostrůvek VIRGIN 

DEN 7: OSTROV CEBU – MOALBOAL

Ráno plavba na ostrov CEBU do městečka OSLOB. Jediné místo na Filipínách, kde na 100 % spatříme VELRYBÍ ŽRALOKY, se kterými můžete šnorchlovat. Po zážitku přejezd k vodopádům TUMALOG. Pod tímto vodopádem v příjemně chladivém jezírku pod kapičky vodopádu, který se nachází v nádherné krajině džungle se vykoupeme. Na závěr dne přejezd do městečka MOALBOAL. Ubytování a večerní posezení s výhledem na moře a překrásné západy slunce.

DEN 8: MOALBOAL – VODOPÁDY KAWASAN

Zážitkový výlet do vnitrozemí ostrova k vodopádům KAWASAN. V džungli se pokocháme třemi vodopády a osvěžíme v jezírku zbarveného do mléčné modré barvy. Dobrodružnější povahy se mohou prodrat za třetí vodopád a užít si KAŇONING. Odpoledne budeme užívat relax, koupání, posezení a západ slunce na překrásné bílé pláži WHITE BEACH.

DEN 9: CEBU CITY – OSTROV PALAWAN

Relaxační dopoledne na pláži White Beach v Moalboal. V těchto místech se nám také nabízí šnorchlování či potápění ve vodách se skvělou viditelností, která se hemží rybami. Mezi největší představení patří vířící se hejna SARDINEK, příležitostně se objevují žraloci mlatci. V poledne odjezd do CEBU CITY na letiště a odlet na ostrov PALAWAN do PUERTO PRINCESA. Ubytování v hotelu s možností výběru filipínských masáží.

DEN 10: PUERTO PRINCESA – SABANG (SEDMÝ DIV SVĚTA)

Celodenní výlet s obědem do krasových jeskyň SABANG. Od roku 2011 je Sabang unikátní a patří do UNESCO mezi přírodní sedmé divy světa. Zažijeme plavbu po nejdelší podzemní řece na světě, projížďku na lodičkách džunglí po řece AVATAR mezi mangrovy s výskytem varanů a jízdu na 800 m dlouhé ZIP-LINE nad zátokou MANLILIPIEN. Po zážitcích odjezd do vesničky PORT BARTON a ubytování přímo na pláži s překásnými západy slunce.

DEN 11: PORT BARTON – PAPAWYAN FALLS

V půvabné až mystické vesničce PORT BARTON táhnoucí se podél džungle s řadou palem na severozápadním pobřeží ostrova Palawan, strávíme tři celé romantické dny poznáváním místního dění a okolních ostrovů. Na výletních plavbách si užijeme šnorchlování a koupání na úchvatných plážích s výborným obědem. V tento den prozkoumáme okolí vesničky a projdeme se džunglí k vodopádu PAPAWYAN. Večer se necháme pohltit pohodovou atmosférou na pláži.

DEN 12: PORT BARTON – OKOLNÍ OSTROVY

Po snídani vyrazíme na celodenní výletní plavbu po okolních ostrovech. Navštívíme místo, kde s trochou štěští budeme šnorchlovat se želvami a pozorovat korálové útesy. Na úchvatném ostrově INALADELAN nás čeká relax v hamacích pod palmami a překrásné koupání. Mezitím nám bude připraven výborný oběd s různými druhy mas včetně ryb se spoustou zeleniny a ovoce. Před setměním si nenecháme ujít scenérie západu sluníčka z hotelové pláže. Na závěr dne příjde vhod některá z filipínských masáží.

DEN 13: PORT BARTON – RELAXAČNÍ DEN

Tento den bude relaxační nebo lze pokračovat v návštěvě dalších okolních ostrovů.  

DEN 14: PORT BARTON – EL NIDO 

V poledne odjezd do městečka EL NIDO a ubytování. El Nido je malé městečko na severu Palawanu proslulé vápencovými útesy, lagunami a písečnými plážemi. Mluví se o něm jako o rivalu jižního Thajska, ovšem oproti Thajsku je zde jen zlomek turistů a větší pohoda. V okolí je několik desítek ostrůvků, krasových skal ostrých jako žiletka, průzračné moře, opuštěné pláže a zátoky. Užijeme si pohodu na plážích, šnorchlování a potápění na korálových útesech či výšlapy v okolí. El Nido je pravý ráj na zemi, kde budeme tři celé dny.

DEN 15: EL NIDO – BACUITSKÉ OSTROVY

Po snídani se vypravíme na celodenní lodní výlet s vynikajícím obědem a poznáme okolní BACUITSKÉ OSTROVY. Tento den bude tajemný a objevitelský. Prozkoumáme jeskyně CODUGNON a CATHEDRAL CAVE, ostrovy PANGLASUIAN, SNAKE PINAGBUYUTAN ISLAND, které se řadí mezi prvotřídní šnorchlovací lokality.

DEN 16: EL NIDO – CANOPY WALK 

Dopoledne vyzkoušíme trek podél skal CANOPY WALK. Přejdeme visutý lanový most a vystoupáme na strmé skály odkud se pokocháme výhledy na zátoku El Nido. Odpoledne projdeme pláž CORONG-CORONG. Tricyclem se krátce přesuneme a pohodově prozkoumáme pláž LAS CABANAS s úchatnými procházkami a scenériemi. 

DEN 17: EL NIDO – BACUITSKÉ OSTROVY

Po snídani vyplujeme lodí z pláže CORONG-CORONG na celodenní výlet s obědem a poznáme další okolní ostrovy. Navštívíme ostrov MATINLOC. Podíváme se na krásné pláže z nichž jedna je miniaturní SECRET BEACH, k níž se dá doplavat jedině uzounkou škvírkou mezi stěnami. Dále se pokocháme plážemi HIDDEN a STAR BEACH. Po návratu na pláž CORONG budeme ještě sledovat úžasný západ slunce.

DEN 18: EL NIDO – OSTROV BUSUANGA

Brzy ráno plavba rychloodí cca 4 hod. do města CORON na ostrově BUSUANGA. Po cestě budeme míjet CALAMIASKÉ OSTROVY lemované nádhernými plážemi poseté domorodými chýšemi. V této oblasti pod hladinou na dně moře leží víc než dvě desítky japonských bitevních lodí z dob druhé světové války, které potopila letadla amerického námořnictva. Kromě toho nás na ostrově Coron čekají panenské pláže s bílým pískem, úžasné korály a křišťálově průzračná jezera. Po příjezdu na ostrov Busuanga bude následovat  ubytování, výstup na horu Mt. TAPYAS s úžasnými výhledy na ostrovy a večerní koupání v nedalekých termálních pramenech MAQUINIT HOT SPRINGS.

DEN 19: OSTROV BUSUANGA  – OSTROV CORON

Po snídani celodenní lodní putování s obědem na panoramatický ostrov CORON, v kterém se ukrývá džungle pokrytá skalními srázy s nedostupným terénem k atraktivním jezerům KAYANGANBARRACUDA. My v tento den navštívíme jezero KAYANGAN, útesy LAS ISLAS DE CORAL a QUIN REEF, pláž CYC a ATWAYAN BEACH a lagunu GREEN LAGOON.

DEN 20: OSTROV BUSUANGA  – OSTROV CORON NEBO OSTROVY BANANA

Po snídani poslední celodenní lodní putování s obědem na panoramatický ostrov CORON tentokrát k jezeru BARRACUDA, na pláž SMITH BEACH, šnorchlování kolem vraku SKELETON WRECK, k útesu GARDEN a k laguně TWIN LAGOON. Další variantou je putování na idylický ostrov BANANA, v jehož okolí se vyskytují další malé romantické ostrůvky s nádhernými plážemi a průzračnou vodou.

DEN 21 – 22: OSTROV BUSUANGA – MANILA – PRAHA

Let z ostrova BUSUANGA do hlavního města Filipín MANILA a následně do PRAHY.

TERMÍNY: mimo pevných termínů, zajistíme

 • individuální termín s min. počtem 4 cestující
Č.TERMÍNYDNÍCENASKUPINASTAVPŘIHLÁŠKA DO
1.26. 12. - 16. 1. 20222277 900 Kč / 3 120 €min. 4 - 10VOLNÁ MÍSTA29. 10. 2021

 CENA OBSAHUJE:

 • zpáteční letenku Praha – Manila včetně tax, poplatků, jídel a pití
 • 1x jednosměrnou vnitrostátní letenku včetně tax a poplatků mezi ostrovy Manila – Bohol 
 • 1x jednosměrnou vnitrostátní letenku včetně tax a poplatků mezi ostrovy Cebu – Manila
 • 1x jednosměrnou vnitrostátní letenku včetně tax a poplatků mezi ostrovy Busuanga – Manila 
 • 1x lodní dopravu mezi ostrovy Panglao – Cebu
 • 1x lodní dopravu mezi ostrovy Palawan – Busuanga (rychloloď)
 • místní dopravu na ostrovech dle programu
 • kombinace ubytování v 3* hotelech, penzionech, chatách ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím a klimatizací
 • 19x snídaně
 • fakultativní výlety:
 • 1x výlet s obědem v plovoucí restauraci
 • 6x celodenní lodní výlet s obědem (1x Sabang, 1x Inaladelan, 2x Bacuitské ostrovy, 2x Coron nebo 1x Coron a 1x Banana)
 • 1x lodní výlet na ostrov Balicasang a Virgin
 • vstup do přírodního parku Bilar
 • vstup přes bambusový most
 • vstup k návštěvě nartounů filipínských
 • vstup na čokoládové kopce
 • vstup do Hinagdanských jeskyň
 • vstup k vodopádů Tumalog a Kawasan
 • vstup do přírodního parku a jeskyně Sabang
 • projížďka lodičkou džunglí po řece Avatar
 • canopy walk (procházka džunglí po lanovém visutém mostě)
 • večerní vstup do termálních bazénů
 • českého průvodce a informační materiály
 • zákonné pojištění proti úpadku

 

CENA NEOBSAHUJE:

 • večerní výlet po řece Loboc (cca 950 PHP)
 • šnorchlování s velrybími žraloky na ostrově Cebu (cca 1 100 PHP)
 • zip-line nad zátokou Manlilipien a výstup na Ugong Rock (cca 500 PHP)
 • kaňoning vodopády Kawasan (cca 700 PHP)
 • šnorchlování se sardinkami v Moalboal (cca 700 PHP)
 • potápění (od 2 500 PHP za dva ponory včetně vybavení a průvodce)
 • vstup do památek
 • komplexní cestovní pojištění 2 200 Kč / 88 € + dle situace covid-19 připojištění 2 200 Kč / 88 €
 • doplatek za jednolůžkový pokoj 12 480 Kč / 500 €
 • doporučené kapesné 300 Kč / 13 € den

Autor programu a fotogalerie: Ing. Dana Pavlíková