Cestování po Maledivách

Cestování po Maledivách

Po příletu na Maledivy

Po příletu na mezinárodního letiště Velana International Airport Male se na atoly a mezi nimi cestuje:

  • Rychloloděmi a motorovými čluny

Zástupci hotelů vyzvednout své hosty na mezinárodním letišti Male nebo na regionálním letišti. Turisty dopraví rychlolodí (speedboatem), který se využívá na delší vzdálenosti do 100 km a plavba trvá přibližně 2,5 hodiny. Na kratší vzdálenosti se používají motorové čluny. 

  • Hydroplány

Charterové hydroplány létají každý den do 17 hodin z mezinárodního letiště Male do hotelů. V případě pozdějšího příletu je nezbytné přenocovat na letištním ostrově nebo v hlavním městě Male a hydroplánem pokračovat další den.

  • Přívozy 

Přívozy z mezinárodního letiště do hlavního města Male jsou v provozu nepřetržitě každých 10 minut klasickou lodí (ferry).

V hlavním městě Male je nejpoužívanějším dopravním prostředkem kolo nebo motocykl. Turisté nejčastěji využívají služeb taxi za cenu 1 USD při jakékoliv vzdálenosti.


Cestování na ostrovech a mezi nimiD:\Users\Dana\Desktop\WEB\MALEDIVY\DSCN8974.JPG

Ostrovy na Maledivách jsou krátké. Nejdelší z nich nepřesahuje 8 km. Na jednotlivých ostrovech se turisté pohybují pěšky nebo je možné zapůjčit kola. Mezi ostrovy neexistuje pravidelná doprava a turisté si dopravu sjednávají u personálu daného hotelu.