Filipíny 15 dní

Filipíny

Zážitky na Bacuitských ostrovech

Palawan, Coron, Banana

DEN 1 – 2: PRAHA – MANILA

Let na mezinárodní letiště do hlavního města Filipín MANILA – Ninoy Aquino International Airport, ubytování, odpočinek nebo návštěva manilského parku RIZAL PARK se spoustou památníků filipínských hrdinů či opevněného starého města INTRAMUROS španělské vlády z dob 16. stol. 

DEN 2: MANILA – OSTROV PALAWAN

Přelet na ostrov Palawan do Puerto Princesa, ubytování v hotelu, návštěva města a podle libostí možnost výběru z několika filipínských masáží.

DEN 3: PUERTO PRINCESA – SABANG (SEDMÝ DIV SVĚTA)

Celodenní výlet s obědem do krasových jeskyň SABANG. Od roku 2011 je Sabang unikátní a patří do UNESCO mezi přírodní sedmé divy světa. Zažijeme plavbu po nejdelší podzemní řece na světě, projížďku na lodičkách džunglí po řece AVATAR mezi mangrovy s výskytem varanů a jízdu na 800 m dlouhé ZIP-LINE nad zátokou MANLILIPIEN. Po zážitcích odjezd do vesničky PORT BARTON a ubytování přímo na pláži s překásnými západy slunce.

DEN 4: PORT BARTON – PAPAWYAN FALLS

V půvabné až mystické vesničce PORT BARTON táhnoucí se podél džungle s řadou palem na severozápadním pobřeží ostrova Palawan, strávíme tři celé romantické dny poznáváním místního dění a okolních ostrovů. Na výletních plavbách si užijeme šnorchlování a koupání na úchvatných plážích s výborným obědem. V tento den prozkoumáme okolí vesničky a projdeme se džunglí

k vodopádu PAPAWYAN. Večer se necháme pohltit pohodovou atmosférou na pláži.

 

DEN 5: PORT BARTON – OKOLNÍ OSTROVY

Po snídani vyrazíme na celodenní výletní plavbu po okolních ostrovech. Navštívíme místo, kde s trochou štěští budeme šnorchlovat se želvami a pozorovat korálové útesy. Na úchvatném ostrově INALADELAN nás čeká relax v hamacích pod palmami a překrásné koupání. Na tomto ostrově nám bude připraven výborný oběd s různými druhy mas včetně ryb se spoustou zeleniny a ovoce. Před setměním si nenecháme ujít scenérie západu sluníčka z hotelové pláže. Na závěr dne přijde vhod některá z filipínských masáží.

DEN 6: PORT BARTON – RELAXAČNÍ DEN – NEBO POTÁPĚNÍ

Tento den bude relaxační nebo lze šnorchlovat či potápět se na dalších okolních ostrovech.  

 

DEN 7: PORT BARTON – EL NIDO 

V poledne odjezd do městečka EL NIDO a ubytování. El Nido je malé městečko na severu Palawanu proslulé vápencovými útesy, lagunami a písečnými plážemi. Mluví se o něm jako o rivalu jižního Thajska, ovšem oproti Thajsku je zde jen zlomek turistů a větší pohoda. V okolí je několik desítek ostrůvků, krasových skal ostrých jako žiletka, průzračné moře, opuštěné pláže a zátoky. Užijeme si pohodu na plážích, šnorchlování a potápění na korálových útesech či výšlapy v okolí. El Nido je pravý ráj na zemi, kde budeme tři celé dny.

 

DEN 8: EL NIDO – BACUITSKÉ OSTROVY

Po snídani se vypravíme na celodenní lodní výlet s vynikajícím obědem a poznáme okolní BACUITSKÉ OSTROVY. Tento den bude tajemný a objevitelský. Prozkoumáme jeskyně CODUGNON a CATHEDRAL CAVE, ostrovy PANGLASUIAN, SNAKE PINAGBUYUTAN ISLAND, které se řadí mezi prvotřídní šnorchlovací lokality.

DEN 9: EL NIDO – CANOPY WALK 

Dopoledne vyzkoušíme trek podél skal CANOPY WALK. Přejdeme visutý lanový most a vystoupáme na strmé skály odkud se pokocháme výhledy na zátoku El Nido. Odpoledne projdeme pláž CORONG-CORONG. Tricyclem se krátce přesuneme a pohodově prozkoumáme pláž LAS CABANAS s úchatnými procházkami a scenériemi. 

DEN 10: EL NIDO – BACUITSKÉ OSTROVY

Po snídani vyplujeme lodí z pláže CORONG-CORONG na celodenní výlet s obědem a poznáme další okolní ostrovy. Navštívíme ostrov MATINLOC. Podíváme se na krásné pláže z nichž jedna je miniaturní SECRET BEACH, k níž se dá doplavat jedině uzounkou škvírkou mezi stěnami. Dále se pokocháme plážemi HIDDEN a STAR BEACH. Po návratu na pláž CORONG budeme ještě sledovat úžasný západ slunce.

DEN 11: EL NIDO – OSTROV BUSUANGA

Brzy ráno plavba rychloodí cca 4 hod. do města CORON na ostrově BUSUANGA. Po cestě budeme míjet CALAMIASKÉ OSTROVY lemované nádhernými plážemi poseté domorodými chýšemi. V této oblasti pod hladinou na dně moře leží víc než dvě desítky japonských bitevních lodí z dob druhé světové války, které potopila letadla amerického námořnictva. Kromě toho nás na ostrově Coron čekají panenské pláže s bílým pískem, úžasné korály a křišťálově průzračná jezera. Po příjezdu na ostrov Busuanga bude následovat  ubytování, výstup na horu Mt.TAPYAS s úžasnými výhledy na ostrovy a večerní koupání v nedalekých termálních pramenech MAQUINIT HOT SPRINGS.

DEN 12: OSTROV BUSUANGA  – OSTROV CORON

Po snídani celodenní lodní putování s obědem na panoramatický ostrov CORON, v kterém se ukrývá džungle pokrytá skalními srázy s nedostupným terénem k atraktivním jezerům KAYANGAN a BARRACUDA. My v tento den navštívíme jezero KAYANGAN, útesy LAS ISLAS DE CORAL a QUIN REEF, pláž CYC a ATWAYAN BEACH a lagunu GREEN LAGOON.

DEN 13: OSTROV BUSUANGA  – OSTROV CORON NEBO OSTROVY BANANA

Po snídani poslední celodenní lodní putování s obědem na panoramatický ostrov CORON tentokrát k jezeru BARRACUDA, na pláž SMITH BEACH, šnorchlování kolem vraku SKELETON WRECK, k útesu GARDEN a k laguně TWIN LAGOON. Další variantou je putování na idylický ostrov BANANA, v jehož okolí se vyskytují další malé romantické ostrůvky s nádhernými plážemi a průzračnou vodou.

 

DEN 14 – 15: OSTROV BUSUANGA – MANILA – PRAHA

Let z ostrova BUSUANGA do hlavního města Filipín MANILA a následně do PRAHY.

TERMÍNY: mimo pevných termínů, zajistíme

 • individuální termín s min. počtem 4  cestující
Č.TERMÍNYDNÍCENASKUPINASTAVPŘIHLÁŠKA DO
1.13. 11. - 27. 11. 20211562 900 Kč / 2 520 €min. 4 - 10VOLNÁ MÍSTA17. 9. 2021

 CENA OBSAHUJE:

 • Dopravu:
 • zpáteční letenku Praha – Manila včetně tax a poplatků
 • 1x jednosměrnou vnitrostátní letenku mezi ostrovy Manila – Palawan včetně tax a poplatků
 • 1x jednosměrnou vnitrostátní letenku mezi ostrovy Busuanga – Manila včetně tax a poplatků
 • 1x lodní dopravu mezi ostrovy Palawan – Busuanga (rychloloď)
 • místní dopravu na ostrovech dle programu
 • Ubytování:
 • kombinace ubytování v 3* hotelech, penzionech, chatách ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím a klimatizací
 • Stravu:
 • 12x snídaně
 • fakultativní výlety:
 • 6x celodenní lodní výlet s obědem (1x Sabang, 1x Inaladelan, 2x Bacuitské ostrovy, 2x Coron nebo 1x Coron a 1x Banana)
 • 1x projížďka lodičkou džunglí po řece Avatar
 • vstup do přírodního parku a jeskyně Sabang 
 • canopy walk (procházka po lanovém visutém mostě)
 • večerní vstup do termálních bazénů
 • Ostatní:
 • českého průvodce a informační materiály
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

 

CENA NEOBSAHUJE:

 • zip-line nad zátokou Manlilipien a výstup na Ugong Rock (cca 500 PHP)
 • potápění (od 2 500 PHP za dva ponory včetně vybavení a průvodce) 
 • případný vstup do památek 
 • komplexní cestovní pojištění 1 500 Kč / 60 € + dle situace covid-19 připojištění 1 500 Kč / 60 €
 • doplatek za jednolůžkový pokoj 8 900 Kč / 356 €
 • doporučené kapesné 300 Kč / 13 € den

Autor programu a fotogalerie: Ing. Dana Pavlíková