Filipíny 15 dní

Filipíny

Zážitky na ostrovech

Palawan, Coron, Banana, Bacuitské ostrovy a další

AKTUÁLNÍ VSTUPNÍ PODMÍNKY NA FILIPÍNY:

Všichni bez ohledu na očkování.

TYP: POHODOVÁ, POZNÁVACÍ DOVOLENÁ

PROGRAM:

DEN 1 – 2: PRAHA – MANILA

Let na mezinárodní letiště do hlavního města Filipín MANILA – Ninoy Aquino International Airport. Ubytování, odpočinek nebo návštěva manilského parku RIZAL PARK se spoustou památníků filipínských hrdinů či opevněného starého města INTRAMUROS španělské vlády z dob 16. stol. 

DEN 3: MANILA – OSTROV PALAWAN

Po snídani přelet na ostrov Palawan do Puerto Princesa. Ubytování v hotelu, návštěva města a podle libostí možnost výběru z několika filipínských masáží.

DEN 4: PUERTO PRINCESA – SABANG (SEDMÝ DIV SVĚTA)

Po snídani celodenní výlet s obědem do krasových jeskyň SABANG. Od roku 2011 je Sabang unikátní a patří do UNESCO mezi přírodní sedmé divy světa. Zažijeme plavbu po nejdelší podzemní řece na světě, projížďku na lodičkách džunglí po řece AVATAR, která se nachází mezi mangrovy s výskytem varanů. Dále jízdu na 800 m dlouhé ZIP-LINE nad zátokou MANLILIPIEN. Po zážitcích odjezd do vesničky PORT BARTON a ubytování přímo na pláži s překrásnými západy slunce.

DEN 5: PORT BARTON – PAPAWYAN FALLS

V půvabné až mystické vesničce PORT BARTON táhnoucí se podél džungle s řadou palem na severozápadním pobřeží ostrova Palawan, strávíme dva celé romantické dny poznáváním místního dění a okolních ostrovů.Budeme odpočívat nebo si užívat výletních plaveb se šnorchlováním a koupáním na úchvatných plážích s výborným obědem. V tento první den po snídani prozkoumáme okolí vesničky Port Barton a projdeme se exotickou džunglí k vodopádu PAPAWYAN. Večer se necháme pohltit pohodovou atmosférou na pláži.

DEN 6: PORT BARTON – OKOLNÍ OSTROVY

Po snídani odpočinek na pláži nebo vyrazíme na celodenní výletní plavbu po okolních ostrovech. Navštívíme místo, kde s trochou štěstí budeme šnorchlovat se želvami a pozorovat korálové útesy. Na úchvatném ostrově INALADELAN nás čeká úžasný odpočinek v hamacích pod palmami a překrásné koupání. Na tomto ostrově nám bude připraven skvělý oběd s různými druhy mas včetně ryb se spoustou zeleniny a ovoce. Před setměním si nenecháme ujít scenérie západu sluníčka z hotelové pláže. Na závěr dne přijde určitě vhod některá z filipínských masáží. 

DEN 7: PORT BARTON – EL NIDO 

Po snídani odjezd do městečka EL NIDO a ubytování. El Nido je malé městečko na severu ostrova Palawan proslulé vápencovými útesy, lagunami a písečnými plážemi. Mluví se o něm jako o rivalu jižního Thajska, ovšem oproti Thajsku je zde jen zlomek turistů a větší pohoda. V okolí je několik desítek ostrůvků, krasových skal ostrých jako žiletka, průzračné moře, opuštěné pláže a zátoky. Užijeme si pohodu na plážích, šnorchlování a potápění na korálových útesech či výšlapy za výhledy. El Nido je pravý ráj na zemi, kde budeme tři celé dny.

DEN 8: EL NIDO – BACUITSKÉ OSTROVY

Po snídani odpočinek či brouzdání po plážích nebo se vypravíme na celodenní lodní výlet s vynikajícím obědem a poznáme okolní BACUITSKÉ OSTROVY. Tento den bude tajemný a objevitelský. Prozkoumáme jeskyně CODUGNON a CATHEDRAL CAVE, dále ostrovy PANGLASUIAN, SNAKE PINAGBUYUTAN ISLAND, které se řadí mezi prvotřídní šnorchlovací lokality.

DEN 9: EL NIDO – CANOPY WALK 

Po snídani odpočinek nebo se projdeme po visutém mostě mezi skálami CANOPY WALK. Na této exotické procházce vystoupáme na strmé skály odkud se pokocháme výhledy na zátoku El Nido. Odpoledne projdeme pláž CORONG-CORONG. Tricyclem tedy místní dopravou se krátce přesuneme a pohodově prozkoumáme pláž LAS CABANAS. Pláž Vás dojme úchvatnými posezeními v restauracích na pláži či ležením v houpacích sítích a večerními scenériemi se západy slunce.

DEN 10: EL NIDO – BACUITSKÉ OSTROVY

Po snídani odpočinek na pláži nebo vyplujeme lodí z pláže CORONG-CORONG na celodenní výlet s obědem. Poznáme další okolní ostrovy. Navštívíme ostrov MATINLOC. Podíváme se na krásné pláže z nichž jedna je miniaturní SECRET BEACH. K této pláži se pluje lodí a dá se k ní doplavat uzounkou škvírkou mezi stěnami skal. Dále se pokocháme plážemi HIDDEN a STAR BEACH. Po návratu na pláž CORONG budeme ještě sledovat úžasný západ slunce.

DEN 11: EL NIDO – OSTROV BUSUANGA

Brzy ráno plavba rychloodí cca 4 hod. do města CORON na ostrově BUSUANGA. Po cestě budeme míjet CALAMIASKÉ OSTROVY lemované nádhernými plážemi poseté domorodými chýšemi. V této oblasti pod hladinou na dně moře leží víc než dvě desítky japonských bitevních lodí z dob druhé světové války, které potopila letadla amerického námořnictva. Kromě toho nás na ostrově Coron čekají panenské pláže s bílým pískem, úžasné korály a křišťálově průzračná jezera. Po příjezdu na ostrov Busuanga bude následovat  ubytování, v podvečerních hodinách možnost výstupu na horu Mt.TAPYAS s úžasnými výhledy na ostrovy. Večer se těšte na koupání v nedalekých termálních pramenech MAQUINIT HOT SPRINGS.

DEN 12: OSTROV BUSUANGA  – OSTROV CORON

Po snídani odpočinek nebo celodenní lodní putování s obědem na panoramatický ostrov CORON. Ukrývá se v něm džungle pokrytá skalními srázy s nedostupným terénem k atraktivním jezerům KAYANGAN a BARRACUDA. Na lodním výletě navštívíme první jezero KAYANGAN, útesy LAS ISLAS DE CORAL a QUIN REEF, pláž CYC a ATWAYAN BEACH a lagunu GREEN LAGOON.

DEN 13: OSTROV BUSUANGA  – OSTROV CORON NEBO OSTROVY BANANA

Po snídani odpočinek poslední celodenní lodní putování s obědem na panoramatický ostrov CORON k druhému jezeru BARRACUDA, na pláž SMITH BEACH, šnorchlování kolem vraku SKELETON WRECK, k útesu GARDEN a k laguně TWIN LAGOON. Další variantou je pohodové lodní putování na idylický ostrov BANANA, v jehož okolí se vyskytují další malé romantické ostrůvky s nádhernými plážemi a průzračnou vodou. 

DEN 14 – 15: OSTROV BUSUANGA – MANILA – PRAHA

Let z ostrova BUSUANGA do hlavního města Filipín MANILA a následně do PRAHY.

TERMÍNY: 

Č.TERMÍNYDNÍCENASKUPINASTAVUZÁVĚRKA
1.28. 2. - 13. 3. 20241572 900 Kč / 2 916 €max. 8VOLNÁ MÍSTA28. 11. 2023

CENA OBSAHUJE:

Dopravu:

 • zpáteční letenku Vídeň – Manila včetně tax a poplatků
 • 1x jednosměrnou vnitrostátní letenku mezi ostrovy Manila – Palawan včetně tax a poplatků
 • 1x jednosměrnou vnitrostátní letenku mezi ostrovy Busuanga – Manila včetně tax a poplatků
 • 1x lodní dopravu mezi ostrovy Palawan – Busuanga (rychloloď)
 • místní transfery na ostrovech 5x do ubytování, 2x na letiště, 1x k rychlolodi

Ubytování:

 • 13x ubytování kombinace 3* hotely, penziony, bungalovy ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím a klimatizací

Stravu:

 • 12x snídaně

Fakultativní výlety:

 • celodenní lodní výlet s obědem na Sabang včetně místní dopravy, průvodce a vstupu do podzemní jeskyně 
 • projížďka lodičkou džunglí po řece Avatar s místním průvodcem

Ostatní:

 • český průvodce Martin žijící na Filipínách
 • informační materiály
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

 

CENA NEOBSAHUJE:

 • fakultativní celodenní výlety s obědem na ostrově Palawan 3x a na ostrově Coron 2x 
 • canopy walk s místním průvodcem, termální bazény 
 • zip-line nad zátokou Manlilipien a výstup na Ugong Rock 
 • pro zájemce potápění (od 3 000 PHP za dva ponory včetně vybavení a průvodce) 
 • komplexní cestovní pojištění 1 500Kč / 60 € nebo dle situace covid-19 připojištění 2 100 Kč / 84 € 
 • doplatek za jednolůžkový pokoj 10 900 Kč / 436 €
 • doporučené kapesné 7 500 Kč / 300 € (jídlo, pití, fakultativní výlety, vstupy, dárky)

Autor programu a fotogalerie: Ing. Dana Pavlíková