Himálaj

Indický Himálaj

Přes velehory za dalajlámou

 

DEN 1 – 2: PRAHA – DILLÍ

Let na mezinárodní letiště do hlavního města Indie Dillí – Indira Gandhi International Airport New Delhi, ubytování Nové Dillí, snídaně na PAHÁRGANDŽ v KRISHNA CAFE. Prozkoumání úžasných orientálních trhů ve Starém Dillí na MAIN BAZAAR, návštěva největší a nejkrásnější mešity DŽÁMI MASDŽID, kde do sebe vstřebáme dávku mughalské historie, vystoupáme na minaret a pokocháme se krásnými pohledy na Staré město, poté půjdeme rušnými uličkami k historické pískovcově Červené pevnosti RED FORT (UNESCO 2007), kde ve večerních hodinách lze zhlédnout zvukovou a světelnou show. Podle příletu lze také navštívit Nové Dillí Prezidentský palác, Budovu parlamentu, Bránu Indie, Humájúnovou hrobku, Komplex Kutub minar, zahradu Lodi, Lotosový chrám.

DEN 3: DILLÍ – ČANDÍGARH

Ráno po snídani odjezd do městečka Čandígarh, kde uvidíme KAMENNOU ZAHRADU, dále se projdeme kolem JEZERA SUKHNA, můžeme navštívit zahradu růží, státní muzeum bohatých sbírek starověkého sochařství a děl současných indických autorů či galérií umění mughalských, kángerských a rádžasthánských miniatur.

DEN 4: ČANDÍGARH – SIMLA

Po snídani odjezd do vesničky Kalka. Vláčkem s nádhernými scenériemi se dostaneme do hlavního města Himáčalprádeše ŠIMLA. Úzkokolejkou vyjedeme do výšky 2 276 m.n.m. Vláček projíždí 103 tunely, 24 mosty a 18 stanic. Procházka promenádou Mall s obchůdky a tradičními výrobky.

DEN 5 – 6: ŠIMLA

Po snídani navštívíme původní městečko britské kolonie ŠIMLA a okolí. Pokocháme se výhledy na zasněžené vrcholky hor. Prohlídka turistického místa KUFRI (mini zoo, Naldhra, Jakhoo Hills, chrámy, Zelené údolí).

 

DEN 7: ŠIMLA – RAVALSAR

Po snídani odjezd do buddhistického poutního místa RAVALSAR (1 360 m.n.m). Jedná se o významné místo se třemi tibetskými kláštery. Tato poklidná vesnice stojí kolem malého posvátného jezera. Od jezera lze vystoupat k jeskyním. Ravalsar je také posvátným místem hinduistů a sikhů s několika malými chrámy.

 

DEN 8: RAVALSAR – MANIKARAN – KASOL

Po snídani odjezd do osady horkých pramenů MANIKARAN (1 760 m.n.m). Městečko je posvátným místem sikhů a hinduistů. Je bránou do malebného údolí PÁRVATÍ

DEN 9 – 14: PÁRVATÍ ÚDOLÍ – JEZERO MANTALAJ  

Po snídani příjezd do Barshaini a výstup do základního kempu KHIRGANGA (3 050 m). Večer odpočinek v TERMÁLNÍM BAZÉNU s překrásnými výhledy na úžasnou krajinu. Ráno pokračování v treku podél řeky a vodopádů až k jezeru MANTALAJ (4 116 m.n.m.). Jezero se nachází uprostřed velikánů týčící se do výše přes 6 000 m.n.m. Trek vede 4 dny k jezeru Mantalaj a 3 dny zpět. Po treku zaslouženě přijde vhod opět termální bazén. Po dobu treku ubytování ve stanech 2 noci Khirganga a 4 noci podél řeky Párvatí. 

DEN 15: POSLEDNÍ DEN TREKU KHIRGANGA – BARSHANI –  KULLÚ  –  MANÁLÍ

Po snídani sestup do Barshani. Odjezd do údolí KULLÚ, jehož hlavní město má stejný název. Je zajímavé okolními chrámy, z nichž nejslavnější je RAGHUNÁTHDŽI MANDIR.  Příjezd do MANÁLÍ, které je hlavním himáčalským turistickým střediskem ležící uprostřed vysokých hor nad údolím Kullú. V tomto městečku se promenádují místní obyvatelé s tradičními čepicemi, tibetské ženy v duhově pruhovaných zástěrách, nepálští nosiči, buddhističtí mniši. Je to také město pro nákup vlněného oblečení, pravých šálů z nejjemnější pašmíny a dalších suvenýrů.

DEN 16: MANÁLÍ – PRŮSMYK ROHTANG 3 978 m.n.m

Ráno po snídani projížďka do průsmyku, kterým vede silnice, jež spojuje města Manálí a Léh. Jedná se o druhou nejnebezpečnější silnici na světě. Při vhodném počasí lze do sedla ROHTANG zažít adrenalinovou jízdu a pokochat se úchvatnými výhledy. Náhradním programem je návštěva komplexu horkých lázní v horské vesnici VAŠIŠIT nedaleko Manálí či prohlídka tibetských klášterů.

DEN 17: MANÁLÍ – MANDÍ – MCLEOD GANDŽ

Ráno po snídani odjezd přes MANDÍ do MCLEOD GANDŽ (2 082 m.n.m) sídla duchovního vůdce dalajlamy, místo osobního setkání a místo, kde se děti učí tibečtinu, tibetské dějiny a náboženství. Je také sídlem tibetské exilové vlády. Centrem je buddhistický chrám s otáčejícími se modlitebními mlýnky červené a zlaté barvy. Uličky jsou plné tmavě červených šatů mnichů a jeptišek. Vedle kláštera se nachází Tibetské muzeum.

DEN 18: MCLEOD GANDŽ

V tomto městečku na základě získané audience se můžeme v době přítomnosti osobně setkat s dalajlámou. MCLEOD GANDŽ je cílem davů zahraničních i domácích turistů, ale také poutním místem, které přitahuje buddhisty z celého světa včetně hollywoodských celebrit jako Richarda Gerea, Umu Thurmanovou a Cindy Crawfordovou. Hodně lidí přijíždí do Indie, aby navštívili toto místo, protože uvolněná a přátelská atmosféra se těžko opouští. V okolí Mcleod ganže lze podniknout treky nejen k vodopádům, ale i po okolních stezkách s překrásnými výhledy.

DEN 19: MCLEOD GANDŽ – DHARAMSALA – AMRITSAR – WAGHA

Ráno po snídani odjezd do překrásně zářícího Amritsaru, kde se nachází Zlatý chrám sikhů uprostřed jezera nesmrtelnosti. Zajímavostí je největší jídelna na světě, kde Vás sikhové překvapivě pohostí tradičním indickým jídlem. Nedaleko Amritsaru se nachází indicko-pákistánské hranice, kde v městečku WAGHA se odehrává veselohra gardistů. Z tribun obou států obecenstvo sleduje producírování načančaných indických a pákistánských gardistů po vymezené trase. Následně jsou spuštěny vlajky a hraniční brána se uzavře.

DEN 20: AMRITSAR – DILLÍ

Ranní prohlídka Zlatého chrámu a poslední nákupy v Amritsaru. V poledne odjezd do Dillí.

 

DEN 21: DILLÍ – PRAHA

Brzký ranní odlet do Prahy s odpoledním návratem.

TERMÍNY: mimo pevných termínů, zajistíme

 • individuální termín s min. počtem 4 cestující
Č.TERMÍNYDNÍCENASKUPINASTAVPŘIHLÁŠKA DO
1.23. 9. - 13. 10. 20202162 800 Kč / 2 515 €min. 4 - 9VOLNÁ MÍSTA9. 7. 2020

CENA OBSAHUJE:

 • zpáteční letenku Praha – Dillí včetně tax a poplatků
 • dopravu klimatizovaným autokarem s wifi po celou dobu pobytu včetně dálničních poplatků 
 • 1x jízdenku do horského vlaku Kalka – Šimla 
 • ubytování v hotelech 3*/4* ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím a klimatizací 
 • snídaně
 • 7 – denní trek s plnou penzí, 6x nocleh ve stanech, akreditované průvodce, nosiče s výbavou (stany, karimatky, kuchyň) 
 • českého průvodce a informační materiály
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

 

CENA NEOBSAHUJE:

 

 • elektronické vízum do Indie 1 500 Kč / 60 €
 • komplexní cestovní pojištění – Union pojišťovna 1 785 Kč / 72 €
 • nosiče osobních věcí (oblečení nutné pro trek, hygienické potřeby, pitná voda, spacák), max. váha jednoho nosiče je 15 kg (váhu 15 kg lze rozdělit pro 2 osoby), cena 1 nosič/1 den 350 Kč / 14 €
 • vstupné do památek
 • doplatek za jednolůžkový pokoj 6 860 Kč / 275 €
 • doporučené kapesné 300 Kč / 13 € den