Himálaj

Indický Himálaj

Přes velehory do sídla dalajlámy

AKTUÁLNÍ COVID-PODMÍNKY VSTUP DO INDIE:

Všichni bez ohledu na očkování.

TYP: DOBRODRUŽNÁ, POZNÁVACÍ DOVOLENÁ PRO VŠECHNY VĚKOVÉ SKUPINY

PROGRAM:

DEN 1 – 2: PRAHA – DILLÍ

Let do Dillí hlavního města Indie a ubytování. Prozkoumání úžasných orientálních trhů ve Starém Dillí. Návštěva největší a nejkrásnější mešity DŽÁMI MASDŽID, kde do sebe vstřebáme dávku mughalské historie, vystoupáme na minaret a pokocháme se krásnými pohledy na Staré město. Poté rušnými uličkami k historické pískovcově Červené pevnosti RED FORT (UNESCO 2007). Nakonec dne večeře na PAHÁRGANDŽI. Podle příletu lze také navštívit Nové Dillí Prezidentský palác, Budovu parlamentu, Bránu Indie, Humájúnovou hrobku, Komplex Kutub minar, zahradu Lodi, Lotosový chrám či starodávnou studnu Baori.

DEN 3: DILLÍ – ČANDÍGARH

Ráno po snídani odjezd do Čandígarh. Je to hlavní město dvou indických svazových států Harijána a Paňdžáb. Prozkoumáme KAMENNOU ZAHRADU, která je umístěná ve stínu s řadou vodopádů a zajímavých soch. V podvečer se projdeme kolem JEZERA SUKHNA. Ubytování v hotelu.

DEN 4: ČANDÍGARH – ŠIMLA (2 200 m)

Po snídani odjezd do města KALKA (500 m). Odtud horským vláčkem do hlavního města ŠIMLA. Nachází se v indickém státě Himáčalpradéš. Panoramatický vláček po úzkokolejce vyšplhá do výšky 2 276 m. Projíždí 103 tunely, 24 mosty a 18 stanic. Po příjezdu ubytování v hotelu v anglickém stylu.

DEN 5: ŠIMLA – JAKHU (2 455 m)

Po snídani navštívíme původní městečko britské kolonie ŠIMLA a okolí. Pokocháme se výhledy na zasněžené himálajské vrcholky. Podle svých možností vystoupáme nebo vyjedeme lanovkou na nejvyšší vrchol města Šimla, kterým je JAKHU ve výšce 2 455 m. Zhlédneme sochu Hanuman vysokou 30 m a navštívíme stejnojmenný chrám. Odtud panoramatická procházka do centra Šimly. V podvečer promenáda s obchůdky a tradičními výrobky.

DEN 6: ŠIMLA – RAVALSAR (1 360 m)

Po snídani odjezd do buddhistického poutního místa RAVALSAR (1 360 m) a ubytování. Jedná se o významné místo se třemi tibetskými kláštery. Tato poklidná vesnice stojí kolem malého posvátného jezera. Ubytování v hotelu nad jezerem.

DEN 7: RAVALSAR – TIBETSKÉ KLÁŠTERY 

Tento den prožijeme celodenní návštěvou buddhistických a hinduistických klášterů včetně poutního místa sikhismu, kde na Vás dýchne přátelská a pohodová atmosféra.

DEN 8: RAVALSAR – MANIKARAN – KASOL

Po snídani odjezd do osady horkých pramenů MANIKARAN (1 760 m). Městečko je posvátným místem sikhů a hinduistů. Je bránou do malebného údolí PÁRVATÍ. Večer ubytování v hotelu Kasol s překrásnými výhledy na himálaje.

DEN 9 – 12: PÁRVATÍ ÚDOLÍ 

Čeká nás pohodová prohlídka nejkrásnějšího a nejmalebnější himálajského údolí, nad kterým se týčí vrcholky hor vysoké 6 – 6 500 m. Níže popis.

DEN 9: TREK BARSHAINI (2 500 m) – KHIRGANGA (3 050 m) – TERMÁLY

Po snídani odjezd z Kasolu (1 580 m) do Barshaini (2 500 m). Pomalý výstup do základního kempu KHIRGANGA (3 050 m). Na trase budeme míjet plantáže s jablky, vodopády a několik zastaveníček s občerstvením. Večer odpočinek v TERMÁLNÍM BAZÉNU s výhledy na úžasnou krajinu. Ubytování ve vybavených stanech se snídani. Večerní posezení ve společných stanech vybavené kamny, čerstvým výborným jídlem a pitím. Na domluvě skupiny a podle počasí je možno na tomto úžasném místě relaxovat ještě jeden den.

DEN 10: TREK KHIRGANGA (3 050 m) – TOSH (2 400 m)

Po snídani sestup do Barshaini. Krátký přejezd do vedlejší vesnice. Ubytování v hotelu v klidné horské vesnici Tosh. Vesnice je obklopená himálajskými velehory a hýří místními tradicemi.

DEN 11: TOSH (2 400 m)

Snídaně a odpočinek v poklidné vesnici se spoustou čajoven, vodních dýmek, restauracemi s romantickými posezeními. Z každého místa Vás uchvátí překrásné výhledy a dech beroucí život místních obyvatel. 

DEN 12: TOSH (2 400 m) – PULGA (2 200 m) – KALGA (2 300 m)

Po snídani, návštěva protilehlých vesnic vzdálených od sebe 30 minut. Vesnice jsou rájem pro milovníky přírody. Dostaneme se tam přes divokou řeku Párvatí. Pulga je známá svou malebnou krásou, chrámem, dřevěnými domy a jablečnými sady. Tulga je dostupná pouze pěšky a nachází se uprostřed mezi vesnicemi. Kalga je výchozím bodem pro krátké treky zvané malé Švýcarsko.

DEN 13: TOSH – KULLÚ – MANÁLÍ (2 050 m)

Po snídani odjezd do MANÁLÍ, které je hlavním turistickým střediskem ležící uprostřed vysokých hor nad údolím Kullú. Promenáda do Starého Manálí. V tomto městečku se promenádují místní obyvatelé s tradičními čepicemi, tibetské ženy v duhově pruhovaných zástěrách, nepálští nosiči, buddhističtí mniši. Je to také město pro nákup vlněného oblečení, pravých šálů z nejjemnější pašmíny a dalších suvenýrů. Ubytování v klidném hotelu nad městem s překrásnými výhledy na Himálaje. 

DEN 14: MANÁLÍ – PRŮSMYK ROHTANG (3 978 m)

Ráno po snídani, projížďka do průsmyku, kterým vede silnice, jež spojuje města Manálí a Léh. Jedná se o druhou nejnebezpečnější silnici na světě. Při vhodném počasí lze do sedla ROHTANG zažít adrenalinovou jízdu a pokochat se úchvatnými výhledy. Náhradním programem je návštěva komplexu horkých lázní v horské vesnici VAŠIŠT, prohlídka tibetských klášterů a hlavní promenády v Manálí. 

DEN 15: MANÁLÍ – MCLEOD GANDŽ (2 082 m)

Brzy ráno po snídani přejezd přes MANDÍ do MCLEOD GANDŽ (2 082 m) sídla duchovního vůdce dalajlámy, místo osobního setkání a místo, kde se děti učí tibečtinu, tibetské dějiny a náboženství. Je také sídlem tibetské exilové vlády. Centrem je buddhistický chrám s otáčejícími se modlitebními mlýnky červené a zlaté barvy. Uličky jsou plné tmavě červených šatů mnichů a jeptišek. Vedle kláštera se nachází Tibetské muzeum. Ubytování v hotelu s terasy a výhledy na pohoří himálaje.

DEN 16: MCLEOD GANDŽ 

V tomto městečku nazvaném Malý Tibet je možné v době přítomnosti svátosti získat audienci a osobně se účastnit učení dalajlámy. MCLEOD GANDŽ je cílem davů zahraničních i domácích turistů, ale také poutním místem, které přitahuje buddhisty z celého světa včetně hollywoodských celebrit jako Richarda Gerea, Umu Thurmanovou a Cindy Crawfordovou. Hodně lidí přijíždí do Indie, aby navštívili toto místo, protože uvolněná a přátelská atmosféra se těžko opouští. My se po snídani vypravíme k vodopádu, navštívíme sídlo dalajlámy, uličky se spoustou obchůdků s modlitebními mlýnky, zvonečky, vlněných oblečení atd. V podvečer se projdeme do meditačního centra SAHAJA JOGA a budeme pozorovat západ slunce. 

DEN 17: MCLEOD GANDŽ 

Dnes po snídani podnikneme nenáročný vyhlídkový trek. Trasa povede mezi rododendrony s přátelskými posezeními až k vodopádu s azurovými jezírky s možností koupání. 

DEN 18: MCLEOD GANDŽ – AMRITSAR – WAGHA

Ráno po snídani odjezd do překrásně zářícího Amritsaru, kde se nachází Zlatý chrám sikhů uprostřed jezera nesmrtelnosti. Zajímavostí je největší jídelna na světě, kde Vás sikhové překvapivě pohostí tradičním indickým jídlem. Nedaleko Amritsaru se nachází indicko-pákistánské hranice, kde se v městečku WAGHA odehrává veselohra gardistů. Z tribun obou států obecenstvo sleduje producírování načančaných indických a pákistánských gardistů po vymezené trase. Následně jsou spuštěny vlajky a hraniční brána se uzavře. Večer návštěva zářícího Zlatého chrámu a večeře v největší jídelně na světě.

DEN 19: AMRITSAR 

Po snídani prohlídka památníku na počest indické nezávislosti. Výstup na věž s výhledy na Zlatý chrám, zážitková promenáda uličkami kolem Zlatého chrámu s významnými obchody látek a obuvi nebo jen tak s posezením u masaly a dobrého jídla a sledováním místního dění.

DEN 20: AMRITSAR – DILLÍ 

Po snídani celodenní jízda do Dillí, podle času večerní návštěva moderního hinduistického chrámu Akshardham a příprava na odlet.

DEN 21: DILLÍ – PRAHA

Přílet do Prahy.

TERMÍNY: 

Č.TERMÍNYDNÍCENASKUPINASTAVPŘIHLÁŠKA DO
1.26. 9. - 16. 10. 20242174 900 Kč / 2 996 €max. 4 - 94 VOLNÁ MÍSTA26. 6. 2024

CENA OBSAHUJE:

 • zpáteční letenku Praha – Dillí včetně tax a poplatků
 • dopravu klimatizovaným autokarem s řidičem a wifi po celou dobu pobytu včetně dálničních poplatků 
 • 1x jízdenku do horského vlaku Kalka – Šimla 
 • 14x ubytování v hotelech 3*/4* ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím a klimatizací 
 • 3x ubytování v horském hotelu Tosh ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím 
 • 1x nocleh ve vybavených stanech Khirganga
 • 18x snídaně 
 • českého průvodce a informační materiály
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

 

CENA NEOBSAHUJE:

 

 • elektronické vízum do Indie 1 900 Kč / 76 €
 • komplexní cestovní pojištění 2 520 Kč / 101 € + nebo dle situace covid-19 připojištění 2 940 Kč / 118 €
 • doplatek za jednolůžkový pokoj 14 500 Kč / 580 €
 •       dle počasí celodenní výlet autem do průsmyku Rohtang 4 000 m.
 • doporučené kapesné 400 Kč / 16 € den

Autor programu a fotogalerie: Ing. Dana Pavlíková