Andamany

Úvod

Andamanské souostroví, představují úchvatný ráj v nejodlehlejším koutě Indie. Krása ostrovů z větší části pokrytá zelenými deštnými pralesy, leží tajemně ukrytá na rozhraní Bengálského zálivu a Andamanského moře. Indické souostroví je vzdáleno 193 km od kapského Negrais v Myanmaru, 1 255 km od indické Kalkaty a 1 190 km od indického Chennai.  Téměř šest set ostrovů se táhne v délce pětiset kilometrů od severu na jih. Celkem je obydleno třicet šest ostrovů a jen devět z nich je přístupno turistům. Andamany jsou rozděleny na Severní, Střední, Jižní, Malý Andaman a Severní Sentinel. Dodnes na nich přežívají nejstarší čtyři skupiny kmenů Džaravové, Ongiové, Arioté a Sentinelci. Sentinelci jsou posledním a také nepřátelským kmenem, který se brání kontaktů se světem. Nejvíce je osídlen Jižní Andaman, kde žijí převážně Tamilci a Bengálci. Všichni návštěvníci přiletí nebo připlují do jediného hlavního města Port Blair v Jižním Andamanu. Zahraniční turisté jsou zde registrování a po ostrovech mohou cestovat výhradně na povolení nejdéle do jednoho měsíce.

Kouzelné ostrovy Andamanu jsou posledním nedotčeným místem tropického ráje na zemi. Pojďte si vychutnat procházky džunglí s fascinující faunou, koupání v moři s křišťálově čistou a teplou vodou. Probádejte barevný podmořský svět plný rybek a korálů, relaxujete při pozorování východů a západů sluníčka. Odměnou Vám bude úchvatný ráj a neskutečná oáza klidu a pohody.

Proč navštívit
Andamanské ostrovy

Říká se, že když navštívíte Andamanské ostrovy, poznáte, co je to balzám na nervy.  Už jenom samotným cestováním po ostrůvcích budete žasnout nad nádhernou přírodou, která Vás pohladí na duši a vy, budete chtít víc. Co je to víc?

Prozkoumáte stezky v džungli na ostrově Jižního Andamanu a budete pozorovat úchvatný západ sluníčka na jižním mysu. Za ranního úsvitu pojedete na ostrov Střední Andaman podél neprostupného pralesa, „dívejte se dobře“, možná spatříte vykukujícího domorodce malé černé postavy z kmene Džaravů. Přeplavíte se trajektem na ostrov Baratang, zažijete plavbu podél mangrovů a v nich procházku džunglí s výskytem krokodýlů. Poznáte tropickou stezku do vápencových jeskyní s výhledy na obydlí domorodců, navštívíte unikátní bahenní sopku a ostrov papoušků. Poplujete rychlolodí na ostrov Havelock a na nejkrásnější pláži s bílým jemným pískem vyfotíte několik scenérií západu sluníčka. Skrz džungli se projdete na pláž se skvělými podmínkami pro šnorchlování a potápění, užijete si přátelskou atmosférou místních obyvatel a ochutnáte výborné jídlo, ovoce a pití. Projedete se na slonech po pláži a mezi obřími stromy v džungli.  Překvapí Vás nezapomenutelná procházka po mořském dně mezi barevnými rybičkami, hýčkejte se ajurvédskými masážemi nebo si odvezte na památku krásné tetování henou. Nechte se dopravit rychlolodí na malý trojúhelníkový ostrov Neill s přírodními skalnatými úkazy a různobarevnými plážemi. Budete obdivovat cestičky skutečným tropickým rájem mezi banánovníky, palmami a papájemi. Najděte si pláž, kde budete jen vy, užijte si relaxace v hamaku a zaposlouchejte se do námi nezvyklých okolních zvuků. Co říkáte, není to nádhera?