Francouzská Polynésie

Francouzská Polynésie

Nejslavnější ostrovy světa

Tahiti, Bora Bora, Moorea, Raiatea, Maupiti
včetně ostrovů Taha´ a, Tahiti Iti

AKTUÁLNÍ VSTUPNÍ PODMÍNKY DO FRANCOUZSKÉ POLYNÉSIE:

Všichni bez ohledu na očkování.

TYP: POHODOVÁ, POZNÁVACÍ DOVOLENÁ, PRO VŠECHNY VĚKOVÉ SKUPINY

PROGRAM:

DEN 1 – 2: PRAHA – TAHITI

Večerní odlet na Tahiti, transfer do ubytování.

DEN 3: OSTROV TAHITI NUI – TAHITI ITI, TROPICKÁ PŘÍRODA, PLÁŽE A RÁJ VODOPÁDŮ

Snídaně, fakultativní výlet okolo ostrova Tahiti Nui a ostrova Tahiti Iti. Návštěva posvátného místa Marae Arahurahu s kamennými sochy, malé jeskyně Maraa Grotto se sladkovodními jezírky, pláže Taharauu, zahrady s přírodním vodopádem ve Vaipahi. Přejezd na ostrov Tahiti Iti do vesničky Teahupoo, odpočinek na černé písečné pláži. Zpáteční cesta po východním pobřeží, kde zhlédneme mořský vodotrysk Arahoho a navštívíme vodopád Faarumai.

DEN 4: OSTROV TAHITI NUI – MOOREA, POZNÁNÍ KRÁS 

Snídaně, transfer na letiště, krátký přelet na ostrov Moorea a transfer do nádherného ubytování. Bungalovy s terasou jsou různě umístěny podél moře s bílou pláží. Posezení a lehátka u restaurace umožňují relaxaci s překrásnými výhledy na západ slunce. Na kajaku prozkoumáme korály až k motu nebo se lze projet na kole a vystoupat na Magickou horu s výhledy na lagunu či si odpočinout na překrásně bílé pláži Ta´ahiamanu s výhledy na skalnaté hory ostrova. 

DEN 5: OSTROV MOOREA VÝLET DO CENTRA HOR 

Snídaně, fakultativní výlet do středu hornatého ostrova. Projížďka údolím Opunohu k vyhlídce na Cookův záliv, mezi nimiž se týčí významná hora Rotui. Krátký 30 min. trek tropickou přírodou s nezapomenutelnými výhledy. Přejezd údolím Paopao kolem plantáže s ananasy a návštěva továrny na výrobu místních džusů značky Rotui prodávané v celé Polynésii.

DEN 6: OSTROV MOOREA – BORA BORA, PERLA SPOLEČENSKÝCH OSTROVŮ

Snídaně, transfer na letiště, odlet na motu ostrova Bora – Bora. Zážitkem je lodní transfer do přístavu ostrova a odtud taxikem do překrásného hotelu. Ten je umístěn mezi palmami a exotickou zahradou. Na pláži se nachází restaurace s bazénem a lehátky. Odpoledne se můžeme vydat na procházku k výběžku Paopao s výhledy na motů a skalnatý ostrov nebo lenošit na pláži.

DEN 7: OSTROV BORA BORA – EXKLUSIVNÍ LODNÍ VÝLET OKOLO OSTROVA

Snídaně, fakultativní celodenní lodní výlet s obědem okolo ostrova Bora Bora, který se Vám vryje do paměti na vždy. Začíná výjezdem lodí do laguny kolem honosných resortů, pokračuje šnorchlováním se žraloky, rejnoky a hejna barevných rybiček. Cestou plavby hrají majitelé lodi na ukulele a zpívají tahitské písně, přitom z lodi sledujete nádherný ostrov Bora – Bora. Zastávka je na motu s okouzlujícím výhledem na ostrov a bílé pláže poseté palmami. Mezitím, co se připravuje oběd, prozkoumáte motu a cachtáte se v průzračně teplé laguně. Sem tam proplují rejnoci a barevné rybičky. Tahitský oběd je vynikající se spoustou masa, ovoce, sladkostí. Následuje ukázka louskání kokosových ořechů a ukázka tahitského tance. Cestou zpět se zastavuje a šnorchluje nad další korálovou zahradou se spoustou rybiček a murén. Návrat je na molo hotelu.

DEN 8: OSTROV BORA BORA – OKOLO OSTROVA S TROCHOU HISTORIE, PROSLULÁ PLÁŽ MATIRA

Snídaně, volný den nebo prozkoumání pobřeží lemované palmami až k slavné pláži Matira s bílým pískem a lenošení. Dále možnost okružní jízdy ostrova na skútrech s návštěvou amerických obranných děl z druhé světové války vždy se skvělými výhledy z bodu Fitiu a Tereia. Po cestě vyhlídková místa na lagunu, návštěva hlavní vesnice ostrova Vaitape, vyhlídka Amanahune a zakončení dne na slavné pláži Matira se západem slunce.

DEN 9: OSTROV BORA BORA – RELAX

Snídaně, relaxační den.

DEN 10: OSTROV BORA BORA – POSVÁTNÝ OSTROV RAIATEA, MOTU QATARA

Snídaně, transfer do přístavu a odtud lodí na motu k letišti. Přelet na ostrov Raiatea, návštěva hlavního města ostrova Uturoa. Město je druhé největší po hlavním městě Papeete ve Francouzské Polynésií. Příjezd do ubytování umístěné v tropické zahradě s pláží a výhledy na zátoku. Na závěr dne možnost kajakování na motu. Cestou jsou k vidění rejnoci, žraloci černoploutví. U motu je přenádherné šnorchlování mezi korály a barevnými rybičkami. Cestou z motu se můžete těšit úchvatnými pohledy na ostrov Raiatea a západ slunce.

DEN 11: OSTROV RAIATEA – VANILKOVÝ OSTROV TAHA´A A JEHO POKLADY

Snídaně, fakultativní celodenní lodní výlet kolem vanilkového ostrova Taha´a, na který budete vzpomínat. Prohlídka začíná brzy ráno a je s obědem. Navštívíme perlové a vanilkové farmy, zažijeme šnorchlování v korálových zahradách, které se nachází v průzračných vodách a ochutnáme místní tahitská jídla.

DEN 12: OSTROV RAIATEA – NAPŘÍČ POSVÁTNÝM OSTROVEM

Snídaně, fakultativní výlet napříč posvátným ostrovem přes ananasové plantáže k vyhlídce Faaroa. Krátký 1 hod. trek s výhledy. Nemineme také nejposvátnějšího místo chrám Marae Taputaputea.

DEN 13: OSTROV RAIATEA – MAUPITI, NEJKRÁSNĚJŠÍ ROMANTIKA SPOLEČENSKÝCH OSTROVŮ

Snídaně, transfer na letiště. Přelet na motu ostrova Maupiti. Transfer lodí do přístavu a pak taxi do penzionu. Ubytování u moře v rodinném penzionu pod skálami ostrova. Procházka na pláž Tereia a pozorování západu slunce. Večeře. 

DEN 14: OSTROV MAUPITI – ROMANTICKÝ LODNÍ VÝLET OKOLO OSTROVA

Snídaně, fakultativní celodenní lodní výlet s obědem se zážitky v laguně. Čeká Vás okružní plavba kolem ostrova, šnorchlování s manty, rejnoky, rybičkami, tahitská hudba, zpěv na lodi, koupání v romantické laguně, výborné tahitské jídlo s nápoji a okouzlující výhledy na překrásné hory ostrova Maupiti. Večerní návrat a večeře.

DEN 15: OSTROV MAUPITI – VÝSTUP NA HORU TEURAFAATIU, NA KOLE KOLEM OSTROVA

Snídaně, dopoledne výstup na horu Teurafaatiu 380 m.n.m. Zážitky z treku jsou ohromující nebo lenošení na pláži. Odpoledne romantická a klidná projížďka okolo ostrova s koupáním. Večeře.

DEN 16: OSTROV MAUPITI – TAHITI NUI

Snídaně, transfer do přístavu a odtud lodí na motu k letišti. Přelet na ostrov Tahiti. Ubytování a brouzdání v hlavním městě Francouzské Polynésie Papeete, promenáda po nábřeží, nákupy dárků.

DEN 17: OSTROV TAHITI NUI – SAFARI DO NITRA VYSOKÝCH HOR

Snídaně, fakultativní celodenní výlet terénním autem do hor. Průjezd vnitrozemím údolím Papenoo do centra vysokých hor. V údolí je několik vodopádů. Výjezd do průsmyku k tunelu ve výšce 800 metrů a sjezd k jezeru Vaihiria ve výšce 450 metrů. Příprava na odlet domů. Odlet o půl noci.

DEN 18 – 19: TAHITI – PRAHA

Přílet do Prahy ve večerních hodinách.

TERMÍNY: 

Č.TERMÍNYDNÍCENASKUPINASTAVPŘIHLÁŠKA DO:
1.23. 3. - 11. 4. 202420148 900 Kč / 6 210 €max. 4 - 8OBSAZENO24. 12. 2023
2.21. 4. - 9. 5. 202419149 900 Kč / 6 250 €max. 4 - 8 OBSAZENO21. 1. 2024

 CENA OBSAHUJE:

 • Zpáteční letenku Praha – Tahiti včetně tax, poplatků, 8x jídlo a neomezeně alko a nealko na palubě letadla
 • 5x jednosměrné letenky mezi ostrovy Tahiti, Bora, Bora, Moorea, Raiatea, Maupiti včetně tax a poplatků
 • 2x lodní zpáteční transfery letiště – přístav 
 • 2x taxi zpáteční transfery přístav – hotel
 • 4x taxi zpáteční transfery letiště – hotel
 • 17x ubytování 4 – 3* ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím typu: bungalovy, penziony, hotely 
 • 16x snídaně, 2x večeře
 • Českého průvodce a informační materiály

 CENA NEOBSAHUJE:

 • 6x fakultativní výlety s obědem na ostrovech Moorea, Raiatea, Bora Bora, Maupiti, Tahiti – ceny od 10 000 xpf cca 2 000 Kč / 85 €
 • Komplexní cestovní pojištění 2 280 Kč / 95 € nebo dle situace covid-19 připojištění 2 660 Kč / 111 €
 • Povinná víza ESTA 900 Kč / 38 € 
 • Doplatek za jednolůžkový pokoj 28 800 Kč / 1 200 €
 • Doporučené kapesné 1 000 € (fakultativní výlety, strava, nápoje, dárek)

Autor programu a fotogalerie: Ing. Dana Pavlíková