Jídlo a pití

Jídlo a pití

 Jídlo a pití

Jídlo a pití především v samotných restauracích patří k velmi drahým záležitostem, ba dokonce k nejdražším v celé oblasti jižní Asie. To je ovlivněno dovážením téměř všech surovin z ciziny. Proto hotely zajišťuji veškerý servis v podobě plné penze nebo polopenze, kde hostům nic nechybí ani celodenní doplňování balené pitné vody, včetně příjemného posezení u kávy či čaje.

D:\Users\Dana\Desktop\WEB\MALEDIVY\DSCN8666.JPGSnídaně je téměř všude podávána formou bufetu. Nabídka je nesmírně bohatá. Obvykle jsou to toasty, obiloviny, pečivo, čerstvé ovoce, káva, čaj, džusy, kompletní anglické snídaně, masové a sýrové obložené mísy, palačinky a spousta sladkých zákusků.

Obědy a večeře jsou podávány formou bufetu také. Jejich nabídka je velmi pestrá a bývá zaměřená na kombinací mezinárodní kuchyně jako francouzské, italské, středomořské, čínské, arabské a samozřejmě maledivské speciality. Vždy je jídlo doplněno různými dezerty.

Kromě bufetu si stravování můžete zpestřit a připlatit za některou z takzvaných „specialit“. Tou může být večerní grilování, které se odehrává na pláži nebo to může být večeře v romantickém prostředí na opuštěném ostrově při západu sluníčka. Také v tomto případě se s velkou laskavostí o Vás postará personál hotelu.

Alkoholické nápoje

Pozření alkoholických nápojů pro místní obyvatelé je naprosté tabu. Zpřísněná protialkoholická opatření nedovolují místním obyvatelům se alkoholu ani dotknout. Alkohol pro cizince je k dostání jedině v hotelích a letoviscích, kde zaměstnanci, kteří jsou k tomu určení, rozlévají a míchají alkoholické nápoje.

Pití alkoholu mimo turistické hotely patří pro turisty k ilegálním činům!!!