Andamany

Andamany

Navštivte úchvatný ráj

Lenka HanusováLenka HanusováHlinsko

ANDAMANSKÉ OSTROVY - navštivte úchvatný ráj

Dani, patří Ti jedno velké DÍKY za božsky strávenou dovolenou na Andamanech. A to nejenom za spoustu super zážitků, úžasných přírodních krás, ale i za očistu mysli, duše a meditaci. Neskonalé množství pozitivní energie, která vyvěrá na každém kousku ostrova, jsem si musela samozřejmě na zpáteční cestu přibalit do batůžku ?. Neuvěřitelně pestrá příroda, moře a pláže jsou naprosto famózní, hlavně ostrov Neil, který se mi navždy vryl do srdce. Západy slunce na ostrovech jsou ojedinělé a dechberoucí. Místní lidé jsou velmi pohostinní, přátelští, milí a vstřícní. Program a volba zajímavých míst byla super, všechno klapalo jak hodinky a dny utíkaly jako voda. Poslední den před odletem, jsme strávili v Bombaji. Musím podotknout, BOMBAJ = je BOMBA ?. Nedá se popsat, každý si to musí vyzkoušet na vlastní kůži ? Pro nezapomenutelnou atmosféru a pohodu, každému vřele doporučuji Andamanský ráj navštívit s prima Dankou.

Lenka Hanusová, 11. dubna 2023

Hlinsko

Jiří HolečekJiří HolečekNáchod

INDICKÝ HIMÁLAJ - přes velehory za dalajlámou

 

Ahoj Dani,

Indický Himaláj byl fascinující zájezd. Naprosto perfektně strávená a zorganizovaná dovolená. Vše probíhalo hladce a bez jakéhokoliv spěchu. Za celou dobu jsme potkali jen několik zahraničních turistů. Měli jsme auto s řidičem. Na delších přejezdech jsem mohl být na wifi, která byla v autě zdarma a dobře dostupná. Ubytování bylo v hotelích 3* -  4*. Když jsme byli v horách, jednu noc jsme spali ve vybavených stanech ve výšce 3 000 m. Nezapomenutelný zážitek. Příjemně teplou sprchu s termální vodou jsem si dal pod širou oblohovou plnou hvězd. V této výšce se zde vyskytují termální vody horké až 50 stupňů. Do výšky 4 000 metrů jsme vyjeli autem, kde se nám otevřely výhledy na další himálajské velehory vysoké až 6 – 7 000 metrů. Zájezd nebyl jen o horách. Navštívili jsme sídlo dalajlámy a buddhistické kláštery se spoustou barevných a zlatých mlýnků. Svezli jsme se horským vláčkem do výšky 2 200 m. Cestou jsme sledovali podhůří Himaláje. Poznali jsme sikky. To jsou lidé, kteří jsou vyznavači sikkhismu. Muži mají na hlavách turbany. Viděli jsme zářivý Zlatý chrám uprostřed jezera s největší jídelnou na světě patřící poutníkům víry sikkhismu. Pozvali nás do jídelny a mohli jsme zažít jejich atmosféru. Na cestě bylo mnoho zážitků. Včetně jídla a pití, které bylo vynikající. Mají zde dobré pivo a whisky. Psal bych další a další zážitky.

Moc Vám tento zájezd doporučuji, skvěle si odpočinete, uvidíte mnoho zajímavých míst a poznáte neuvěřitelně báječné a hlavně usměvavé domorodce. Děkuji ještě jednou Daně Pavlíkové za krásný zájezd.

Jiří Holeček, říjen 2022.

Náchod

Michal FrnkaMichal FrnkaRožnov pod Radhoštěm

INDIE - poznejte půvab orientu

Indie! Země exotická, orientální, rozmanitá, magická. Křižovatka kultur, náboženství a obchodu. Země, která se pyšní jadernými zbraněmi a výrobou software. Země, jež vyprodukuje nejvíce filmů na světě. Jedni jí milují, druzí nenávidí. Někoho odpuzuje, dalšího přitahuje. Země památek, přírodních krás. Odlišné kulturní zvyklosti, než jsou běžné v tak zvaném západním světě. Země Árjů, Drávidů, hindů, křesťanů, muslimů, sikků, buddhistů, džinistů, Židů i ateistů. Indie je zemí všech.

Vydal jsem se do této krásné země, abych potvrdil, či vyvrátil mýty jenž se o Indii tradují. Abych zde okusil místní kuchyni a jako labužník, milující takřka veškeré jídlo, posoudil kvalitu zdejší kuchyně. Byl jsem zde, abych nafotil krásné fotky a natočil videa. Tato recenze, je můj dík cestovní kanceláři DP-LIFEWAY za poskytnuté služby.

Lidi jsou úžasní! Doslova kouzelní, milí, hodní, přátelští, usměvaví a komunikativní. Kdo zažil Thajsko, ví o čem je řeč. Indičtí lidé hlavně v západní části, stát Rádžastán, Dillí, západní část Uttarpradéše a kousek státu Madhjapradéš. Tam všude byli srdeční, otevření a velmi komunikativní.

Kouzelný zážitek, na který rádi vzpomínáme, byla tradiční indická svatba. Ani kapka alkoholu, hudba, povídání, ženy v barevném sárí, zvláště červené barvy. Pochopil jsem, že jde o barvu jistě slavnostní, jako v Číně, zcela jistě půjde o barvu štěstí. Manželství na celý život! Na svatbu se zve širší rodina a bývá dobrým zvykem, pozvat na svatbu i cizí lidi.

Krásný zážitek byla návštěva národního parku, kdy jsme se z měst odebrali do přírody a viděli kromě rozličného ptactva také levharta lezoucího ze stromu na zem. Okouzlila nás také malá vesnička s chrámy bohyně Kálí, Višny a Šivy.

Amritsar a jeho gurudwára, zlatý chrám, byl další krásný zážitek. Zde se v největší jídelně na světě denně rozdává zadarmo jídlo a pití. Účastník zájezdů si může vyzkoušet veškerý proces, odehrávající se v chrámu. A to: Jedení, umývání nádobí, příprava jídla, vaření, roznáška druhým. Idea sikkismu, je služba komunitě.

Let proběhl se společnosti Emirates, se kterou jsem letěl podruhé a velmi rád. To vše s dobrým jídlem a pitím servírovaným v letadle. Let Praha Dubaj šest hodin. Dubaj Dillí byl kratší.

Mě osobně Indie nadchla a patřím do skupiny těch, kteří Indii milují.

Poděkování patří cestovní kanceláři DP-LIFEWAY za skvělou dovolenou.

Michal Frnka, Rožnov pod Radhoštěm

15. 12. 2019

PROGRAM

 

DEN 1-2: PRAHA – OSTROV JIŽNÍ ANDAMAN – PORT BLAIR

Let do Port Blair hlavního města Andamanských ostrovů na letiště Veer Savarkar International Airport Port Blair. V letištní hale se zaregistrujeme a taxíkem přijedeme do hotelu. Poté se vydáme na prohlídku města a navštívíme bývalou věznici trestanecké kolonie CELLULAR JAIL s možností zhlédnout večerní hodinovou show se světelným a zvukovým efektem. 

DEN 3: OSTROV JIŽNÍ ANDAMAN – CHIDIYA TAPPU

Ráno po snídani se vydáme autobusem k městské pláži CORBYN TO COVE a odtud tuk-tukem k nejjižnějšímu mysu ostrova Jižního Andamanu CHIDIYA TAPPU. Projdeme se tropickou krajinou s úžasnými výhledy a v podvečer se vykoupeme na pláži MUNDAPAHAR, odkud nás ohromí panoramatické a fascinující západy slunce. 

DEN 4: OSTROV STŘEDNÍ ANDAMAN – OSTROV BARATANG – OSTROV PARROT

Brzy ráno pojedeme na ostrov Střední Andaman vzdálený 100 km. V době vyřízení registrace před vstupem na tento ostrov posnídáme a pak projedeme chráněným územím, kde dodnes žijí domorodci kmene Džarava. Poté trajektem krátce přeplujeme na ostrov BARATANG. Z přístavu budeme pokračovat motorovým člunem do národního parku, kde se projdeme tropickou stezkou mezi mangrovy s výskytem krokodýlů, kolem domorodá obydlí až k vápencovým jeskyním. Odpoledne se vydáme k BAHENNÍ SOPCE a před setměním na barevný ostrov PARROT mezi papoušky. 

DEN 5: OSTROV HAVELOCK – RADHANAGAR BEACH

Dopoledne opustíme Port Blair a z přístavu vyplujeme rychlolodí na ostrov HAVELOCK. Po následné registraci na další ostrov a tříhodinové plavbě pojedeme ještě autobusem. Jakmile se ubytujeme, čeká nás procházka pod mohutnými stromy s fascinující tropickou florou k nejkrásnější pláži RADHANAGAR s ještě krásnějšími západy slunce. 

DEN 6: OSTROV HAVELOCK – ELEPHANT BEACH

Brzy ráno při východu sluníčka se projdeme po pláži, na které v dáli zaslechneme posvátné melodie z  chrámů SHRI SHRI SIVA a RADHAKROSHNA umístěných v ráji kokosových palem a betelových ořechů. Poté posnídáme, pak pojedeme krátce autobusem a půjdeme tropickou džunglí na ELEPHANT BEACH. Budeme se podle libosti koupat, šnorchlovat, potápět nebo procházet se mezi barevnými rybičkami po mořském dně. 

DEN 7: OSTROV HAVELOCK – BEACH VIJAYNAGAR

Ráno po snídani pojedeme autobusem na Market, přitom budeme obdivovat atmosféru nastupujících školáků a místních. Projdeme se místním centrem kolem salonů s různými masážemi až na pláž VIJAYNAGAR

DEN 8: OSTROV HAVELOCK – OSTROV NEIL – SITAPUR BEACH

S báječným ostrovem Havelock se rozloučíme a z přístavu vyplujeme navštívit menší ostrov NEIL. Tuk-tukem se přemístíme do ráje bambusových chatiček umístěných mezi palmami a banánovníky. Odpoledne si vychutnáme relaxační procházku plné tropické zeleně až k růžové pláži SITAPUR

DEN 9: OSTROV NEIL – LAXMANPUR BEACH – SKALNÍ MOSTY

Po snídani se vydáme na Market, kde nasajeme atmosféru místního dění. Poté se vypravíme nádhernou tropickou krajinou na jižní mys ostrova s bělostnou pláži LAXMANPUR. Odpoledne navštívíme přírodní krásy ostrova SKALNÍ MOSTY

DEN 10: OSTROV NEIL – VÝLET

Dopoledne se vydáme na lodní výlet k nedotčeným plážím. Budeme šnorchlovat v nádherných vodách a odpočineme si na romantické překrásně bílé až oslňující pláži.

DEN 11: OSTROV NEIL – PORT BLAIR

V tento den z oázy klidného ostrova vyplujeme rychlolodí zpět do Port Blair. V hotelu se ubytujeme, ve městě podnikneme poslední procházky, nákup suvenýrů a odletíme do hektického života. 

DEN 12-13: PORT BLAIR – PRAHA

Odlet z mezinárodního letiště Veer Savarkar International Airport Port Blair do Prahy. 

Zpestřete si cestu a začněte cestovat za dobrodružstvím a poznáním od půvabné orientální INDIE.
Čtěte více 

TERMÍNY: lze sjednat také individuální termíny pro skupiny s min. počtem 6 cestujících.

 

Č.TERMÍNYDNÍCENASKUPINASTAVPŘIHLÁŠKA DO
1.28. 12. - 12. 1. 20251682 900 Kč / 3 320 €min. 4 - 8VOLNÁ MÍSTA 428. 8. 2024
2.4. 2. - 19. 2. 20251677 900 Kč / 3 120 €min. 4 - 8 VOLNÁ MÍSTA 64. 10. 2024

CENA OBSAHUJE:

 • zpáteční letenku Praha – Port Blair včetně tax a poplatků
 • veškerou místní dopravu včetně rychlolodí mezi ostrovy Jižní Andaman – Havelock – Neil – Jižní Andaman
 • ubytování v hotelech střední turistické kategorie ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím
 • snídaně
 • celodenní výlet na ostrov Baratang 
 • lodní výlet za šnorchlováním 
 • průvodce a informační materiály
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

 

CENA NEOBSAHUJE:

 • klasické turistické vízum do Indie 2 800 Kč (pozor – elektronické turistické vízum na Andamanech není platné)
 • cestovní pojištění
 • procházku po mořském dně a potápění 
 • vstup na ostrov Parrot
 • doporučené kapesné 300 Kč/den

Všeobecné informace o Andamanech ZDE